608 436 941

Velikonoce – příležitost k radosti

Autor: T. Umlaufová | Zveřejněno: středa 17. března 2021 | 13x

Období Velikonoc bývá radostné. Jednak jde o nejdůležitější křesťanské svátky a také jsou tyto dny spojeny s příchodem jara. Letos stejně jako loni se budeme muset spokojit s komorními oslavami v nejbližším rodinném kruhu. Což nebrání prožít si anebo zavzpomínat na tradice, které jsou s těmito svátky spjaty.

Já osobně mám nejradši tzv. Bílou sobotu. Sice ji mám spojenou s úklidem a chystáním slavnostní večeře, ale po ní vždy následuje jedinečná atmosféra slavení. Mimochodem znáte starou českou pranostiku: „Prší-li v noci na Bílou sobotu, bude málo třešní“ ?

K Velikonocům samozřejmě patří pletení pomlázky, barvení vajec, pečení beránka, jidášů či neméně tradičního mazance. Pečivo jednak zdobí sváteční stůl a jednak jím hostíme návštěvy. O návštěvy budeme letos bohužel ochuzeni, ozdobit stůl pro radost si ale můžeme! Jsme moc rádi, že klientům, ke kterým jezdíme, budou jejich stůl zdobit i velikonoční perníčky, které pro ně napekl místní pekař Vojta Vrána. Děkujeme.

Přejme si navzájem, ať s Velikonocemi a jarem přijdou i pozitivnější zprávy, ať s jarními dny prožíváme více radosti a daří se nám povznést nad události těchto dní. Pečovatelská služba funguje každý den, včetně těch svátečních. Zvažujete-li podporu u vašeho blízkého, o bližší informace telefonujte sociální pracovnici na číslo: 399 499 936. Nebo navštivte naše webové stránky www.archaborovany.cz