608 436 941

Trhováček už se chystá na nový školní rok

Autor: Mgr. Eva Farková | Zveřejněno: 21. června 2020 | 28x

Rodinné centrum Trhováček po koronavirové pauze nabralo v druhé polovině května a v červnu druhý dech a rozjelo alespoň část svých aktivit. V červenci pokračujeme příměstským táborem, v srpnu tradiční akcí pro celé rodiny Skotačením s Trhováčkem a už teď pro Vás připravujeme bohatý program na nový školní rok.

Na co se můžete od září či října v Trhováčku těšit? Pro nejmenší děti nebude chybět tradiční zpívání a cvičení. Pro předškolní a školní děti chystáme velkou jazykovou novinku – navázali jsme kontakt s budějovickým centrem výuky angličtiny podle metody Helen Doron a tato efektivní metoda výuky angličtiny by se měla od září vyučovat i v našem centru. Druhou novinkou bude výuka hry na zobcovou flétnu. Chybět ale nebude i užitečný a rodiči žádaný kroužek logopedie či tancování.

A dobrou zprávu máme i pro zájemce o jazykové kurzy pro dospělé, po skvělé zkušenosti s německou konverzací s lektorkou Mirkou Smíškovou jsme tuto lektorku angličtiny a němčiny oslovili i na výuku anglického jazyka a od nového školního roku se můžete těšit kromě německé konverzace i na konverzaci anglickou. Pokud se tedy chcete učit cizí jazyk efektivněji, pestře a rychle, Mirka a její kurzy v Trhováčku jsou ideální volbou. O její metodě výuky více na www.smiskova.cz.

Pro nastávající rodiče nebude chybět předporodní kurz, pro ženy oblíbené cvičení s fyzioterapeutkou. Pokud byste již nyní měli zájem o naše kurzy a aktivity ať už určené dospělým nebo dětem, neváhejte a vyjádřete svůj zájem na náš email trhovacek@seznam.cz, ať s Vámi můžeme počítat.

Na závěr bychom se s Vámi rádi podělili o jednu velkou radostnou událost. Když jsme v říjnu poprvé slyšeli od naší spřátelené organizace Síť pro rodinu o soutěži Obec přátelská rodině a seniorům vyhlašované každý rok ministerstvem práce a sociálních věcí, mysleli jsme, že naše město může o výhře v této prestižní soutěži jen snít. Ale paní starostka se k této výzvě postavila čelem, během prosince ustavila z představitelů organizací pracujících s rodinami a seniory poradní Komisi pro rodinu a seniory a v průběhu ledna a února vznikla na půdě Trhováčku ve spolupráci se členy zmíněné komise žádost, která na začátku června v soutěži uspěla. Trhové Sviny jsou Obec přátelská rodině 2020 – v této kategorii získaly 1. místo, v kategorii Obec přátelská seniorům 2020 2. místo. Město díky tomu získalo značné množství finančních prostředků na projekty a akce, které vycházejí vstříc rodinám a seniorům a jsou těmto cílovým skupinám určené. A těšit se můžeme i v Trhováčku – na nové klávesy, na Montessori hrací prvky, překážkové dráhy na venkovní akce a mnoho dalšího. Našemu městu tento úspěch moc přejeme a těšíme se, že se rodinám i seniorům bude v Trhových Svinech i nadále dobře žít.