608 436 941

Regiony sobě

Autor: Zuzana Guthová, manažerka MAS Sdružení Růže | Zveřejněno: 11. června 2020 | 22x

„Lokální ekonomika je jako vědro. Je-li děravé, odtéká z něj zbytečně moc peněz mimo náš region. Najděme a ucpěme tyto díry, abychom posílili naši stabilitu a soběstačnost a byli méně závislí na vnějších zdrojích! Proto přemýšlejme, jak lokální ekonomiku společně podpořit. Pokud máte nápad, podělte se o něj s námi.“

Toto je motto nové kampaně Národní sítě místních akčních skupin. Krizová situace nás totiž naučila, že je rozumné spoléhat v některých ohledech zejména sami na sebe. Jenom silní lidé dělají silný region!

Naše MASka se ke kampani připojila. Spoluvytváříme nyní webové stránky, které mají pomoci malým podnikatelům, výrobcům i producentům. S jejich pomocí si nejen obyvatelé, ale i návštěvníci regionu mohou najít službu, výrobek nebo produkt, který hledá, u nás „doma“. Máme v regionu hodně šikovných lidí a jejich nabídka je široká. Peníze, které utratíme v regionu, zde zůstávají a posilují koupěschopnost místních lidí. Výdaje za potraviny, energie, kulturu i ubytování, služby a všelicos jiného můžeme alespoň zčásti realizovat „uvnitř regionu“. Tím omezíme odtok peněz z regionu (ucpeme tak dírky v pomyslném vědru) a budeme méně závislí na přítoku peněz z vnějšku, který nedokážeme příliš ovlivnit.

Webová aplikace www.regionysobe.cz nabízí také možnost koupit službu/zboží předem formou voucheru přímo u daného podnikatele, kterého tím můžete v aktuální nouzi podpořit a zboží si vyzvednout později.

Čím více informací do systému zadáme, tím více nám může sloužit. MAS disponuje databází podnikatelů, která je ale dosti zastaralá. Oceníme tedy aktivní zájem podnikatelů, jejichž údaje vložíme na webové stránky a budeme tím jejich služby/produkty propagovat.

Navštivte sami www.regionysobe.cz/sdruzeniruze a napište nám, jestli máte také zájem o zviditelnění! (manazer@mas.sdruzenirize.cz, 724 643 050)