608 436 941

Trhosvinenská A. Schmied, s.r.o. darovala 800 kusů evil eye brýlí jihočeským záchranářům

Autor: | Zveřejněno: 24. května 2020 | 149x

Tisková zpráva ze dne 19. května 2020

Krize Covid-19 vedla během uplynulých týdnů k urgentní potřebě osobních ochranných prostředků. A. Schmied, česká dceřiná společnost výrobce prémiových brýlí Silhouette International se sídlem v rakouském Linci, sdílela se svou mateřskou firmou obavy o zdraví a bezpečnost zdravotnických pracovníků a stejně jako mateřská společnost se rozhodla pomoci. Výsledkem úsilí mnoha pracovníků trhosvinského závodu tak bylo darování 800 kusů evil eye brýlí z jejich poslední sportovní kolekce záchranářům z jižních Čech.

Díky pohotové reakci společnosti mohou zdravotníci využívat brýle se znamenitou funkčností a komfortem. U brýlí bylo již provedeno testování v terénu rakouským Červeným křížem, kterému se jejich užívání osvědčilo. Ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje pan MUDr. Marek Slabý, MBA dodává: „Rád bych poděkoval za tento nejen krásný, ale opravdu užitečný dar pro ochranu zraku našich záchranářů. Brýle použijeme zejména při práci v prostředí, kde se setkáváme s infekčními sekrety a aerosoly.“

Evil eye brýle se mohou pochlubit hned několika vlastnostmi, díky kterým jsou speciálně pro zdravotnické pracovníky velmi užitečné. Díky výrazně vypouklému tvaru obrouček brýle perfektně přilehají na obličej, ale zároveň jsou velmi lehké a pohodlně se nosí. Pevný materiál obrouček a protiskluzová vložka v části, která přiléhá na spánek, obstojí i v náročných pracovních podmínkách. Brýle jsou také vhodné pro teplejší, letní teploty. Jsou vyrobené z odolného polykarbonátu, čočky mají proti zamlžovací funkci a díky technologii DOUBLE-SNAP NOSE BRIDGE sedí opravdu každému.

Dar okomentoval vedoucí výroby A. Schmied, pan Jiří Eisenreich: „Za celý trhosvinenský závod i mateřskou společnost jsme moc rádi, že se podařilo v tak krátké době brýle vyrobit. Věříme, že naše prémiové brýle s vysokým podílem ruční práce budou jihočeským záchranářům pohodnými pomocníky v jejich nelehké každodenní práci. Bylo nám potěšením pomoci. Jihočeši pro Jihočechy.“

Společnost A. Schmied je součástí rakouské společnosti Silhouette International. Vyrábí dioptrické, sluneční a sportovní brýle s vysokým podílem ruční práce, a to již 25 let na českém trhu. Brýle značek Silhouette, neubau a evil eye nosí spokojení zákazníci po celém světě. V moderním, atmosférou rodinném závodě v Trhových Svinech pracuje přes 300 zaměstnanců a ročně se zde vyrobí na 2,5 milionu brýlí.