608 436 941

V Trhováčku to programem jen hýří

Autor: Naše rodinné centrum je tu pro Vás. | Zveřejněno: pátek 21. února 2020 | 32x

Teplé slunečné počasí je ještě daleko a ta pravá sněžná zima na sebe zatím nechává čekat. V Rodinném centrum Trhováček je ale program nabitý za každého počasí.

Volná pondělní odpoledne přímo vybízejí k tomu jít si pohrát a zařádit do bazénku s míči, zajezdit si na odrážedlech a seznámit se ve volné herně s dalšími dětmi a rodiči. Kdo má rád říkanky, písničky a rád se hýbe, pro něj bude ideální úterní dopoledne. Péťa se Simčou se starají o zábavný program dětí ve věku přibližně od 1,5 roku. Bonusem této zábavy je pravidelné malé tvoření. Jistě každou babičku či dědečka potěší malý výrobek, který si děti u nás vyrobí.

Středeční dopoledne patří miminkům a jejich maminkám. Ty se zde setkávají hlavně proto, aby probraly všechny starosti a radosti, které přicházejí spolu s péčí a výchovou malých dětí. Na úvod se pozdravíme a přivítáme písničkou nebo básničkou. A zatímco děti okoukávají svět v herně, jejich maminky řeší bolavá bříška a růst prvních zoubků, první nemoci a neduhy, kam jet s dětmi na výlet nebo kam s partnerem bez dětí, kde koupit kvalitní kočárek a jak vybrat první botičky či dobré odrážedlo. Téma každého dopoledne je jiné a přece stejné a pro malé děti je to často první kontakt s podobně starými vrstevníky, takový trénink, až jednou přijde školka.

Oblíbený hudební program se zpěvem, říkankami i pohybem v doprovodu kytary či houslí zajistí každý pátek Káťa s Aničkou a houslemi, nebo Peťa s kytarou. Při této hodině nezahálí ani gymnastické míče či hudební nástroje, které jsou dětem k dispozici.

V Trhováčku to opravdu programem jen hýří. Mimo zmíněné aktivity u nás samozřejmě probíhají i další lekce, kurzy, přednášky a další, to vše je možné sledovat na našem webu, facebooku či letácích, které se vždy tvoří na aktuální akce.

Ve čtvrtek 20. února jsme se všichni sešli na tradičním Karnevalu pro nejmenší, který naše centrum už několik let chystá pro malé děti, jejich starší sourozence v doprovodu rodičů, kamarádů či babiček a dědečků. Taneční sál kulturního domu jsme zaplnili do posledního místečka, přišlo 130 dětí v maskách, jejich rodiče i prarodiče. Programem nás provázely námořnice Peťa a beruška Simča, které organizovaly společný tanec, hry i soutěže. Dobrovolnice z řad maminek přichystaly bohaté slané i sladké občerstvení a děti hned při příchodu dostaly balíček s domácími sušenkami, pitíčkem i malým dárečkem. Děti se bavily a vyřádily a my už se těšíme na příští rok.

Srdečně vás zveme na následující akci, kterou je 4. 3. od 15 do 17:30 hodin Plyšáková ordinace. Bojí se Vaše děti lékaře či nemocničního prostředí? Pak využijte naší nabídky, vezměte s sebou nejoblíbenějšího plyšáka či panenku Vašeho dítěte a nechte je u nás „vyšetřit“ usměvavým a příjemným panem doktorem či doktorkou z Nemocnice České Budějovice.

Další tradiční akcí je každoroční jarní Bazárek, který se uskuteční ve dnech 11.-12.3. v tanečním sále KD Trhové Sviny a zaměřen je opět na komisní prodej dětského i dospělého zboží. 

Těšíme se na Vás u nás v centru, ať už dorazíte s dětmi na úterní cvičení, na středeční setkávání s miminky, páteční zpívání či kdykoliv jindy.