608 436 941

"Střídání stráží" v Trhováčku

Autor: | Zveřejněno: 20. ledna 2020 | 33x

V lidském životě často něco starého končí a něco nového začíná. Podobně se to v současné době děje i v životě Rodinného centra Trhováček. Na přelomu ledna a února dochází ke změně ve vedení centra a před námi je tedy malá bilance.

Rodinné centrum Trhováček bylo založeno v červenci roku 2016 partou mladých maminek, které se náhodně seznámily na Zpívání s dětmi – jedné z posledních aktivit tehdy končícího Mateřského centra Človíček Nebojsa. Protože jim bylo líto, aby tak skvělý projekt, kterým mateřské centrum bezesporu je, v Trhových Svinech chyběl, rozhodly se tyto ženy založit centrum nové, k čemuž jim vedení Človíčka Nebojsy poskytlo vybavení a město Trhové Sviny pronájem prostor. Postupem času si Trhováček získal podporu vedení města i přízeň rodin z Trhových Svinů a okolí a pro mnohé maminky na mateřské či rodičovské dovolené znamenaly jeho aktivity určitou životní etapu.

Za to všechno vděčíme týmu, který Trhováček od základů budoval a na jehož převážně dobrovolné práci rodinné centrum stálo. Jmenovitě se jedná o předsedkyni Simonu Pardamcovou, místopředsedkyni Evu Farkovou, hospodářku Petru Novákovou a revizorku Janu Řeháčkovou. Tento tým maminek byl ochoten na sebe vzít zodpovědnost za projekt, který z počátku stál na velmi vratkých základech a u něhož nebylo jisté, zda bude na malém městě dlouhodobě fungovat. Nicméně díky jejich úsilí si Trhováček našel v našem městě i jeho okolí své místo a za dobu jeho fungování jím prošly desítky a možná už i stovky rodin.

Protože některé z členek zakládajícího týmu už mají před sebou jiné pracovní výzvy, je na čase jim poděkovat. Za odvahu, se kterou do projektu šly, za zodpovědnost, se kterou k práci přistupovaly, za množství hodin, které pro centrum nezištně odpracovaly, za energii, kterou do práce vkládaly, i za těch mnoho maminek, dětí, tatínků, kteří byli programem osloveni a něco dobrého si z něj do svých životů odnášeli.

Trhováček však nekončí, ale pokračuje dál. Postu předsedkyně se ujala Kateřina Neffe, jako hospodářka bude fungovat Anna Ilčíková, jako revizorka Martina Lošková. Ze starého týmu zůstává Eva Farková na postu místopředsedkyně a Jana Řeháčková, která bude mít dále na starosti účetnictví organizace. Věříme, že nový tým naváže na dosud odváděnou práci a že návštěvníci Trhováčku budou vnímat jen pozitiva jejich práce. Přejeme jim hodně radosti z práce pro Trhováček a hodně spokojených rodin, které budou Trhováček a jeho programy a akce i nadále navštěvovat.

A na co se můžete v únoru těšit? Třeba na tradiční Karneval pro nejmenší, který se bude konat 20. února od 15 hodin, na předporodní kurz pro nastávající maminky nebo na kurz logopedické prevence začínající v polovině února. Navštěvovat bez předchozího ohlášení stále můžete pondělní Volnou hernu od 15:00 hodin, úterní Cvičení s dětmi s malým tvořením – pro děti od 1,5 roku (úterý 9 hodin) či páteční Zpívání s houslemi či kytarou od 1 roku (pátek 9 hodin) a po předchozím ohlášení i Setkávání s miminky ve středu od 9:30 hodin. Aktuality a informace naleznete na našem facebooku Rodinné centrum Trhováček či na webu www.trhovacek.cz.