608 436 941

Podzim a zima v Trhováčku

Autor: Mgr. Kateřina Neffe, Mgr. Eva Farková | Zveřejněno: čtvrtek 21. listopadu 2019 | 26x

Co se bude konat v prosinci?

Na podzim se v Trhováčku vzděláváme a rozvíjíme. Ke konci října byla možnost přijít a poslechnout si přínosnou edukační přednášku na téma Děti, rodiče a zuby. Sympatická a velmi ochotná dětská stomatoložka MUDr. et MDDr. Lea Kudrnová efektivně diskutovala se zúčastněnými o problematice prevence zubního kazu, technikách čištění zubů, o dostupných pomůckách k ústní hygieně či dále například o úrazech v dutině ústní u dětí a mladistvých, samozřejmě také ochotně odpovídala na všechny dotazy. 

Na začátku listopadu nás pak navštívila nám již dříve známá dr. rer. nat. Zuzka Dvořáková, koučka a terapeutka, se kterou rekordní množství návštěvnic mohlo diskutovat na téma Proměna partnerského vztahu s příchodem dětí. Co je pro ty naše partnery nejdůležitější? Jak s příchodem dětí neztratit partnera? I na tyto otázky padla odpověď a my Zuzce moc děkujeme za spoustu podnětů k přemýšlení a těšíme se na další besedy. 

Rozvíjet nejen sebe, ale i své děti jsme mohli během odpoledne s logopedickými hrátkami v úterý 26. 11. 2019, kdy jsme se pod dohledem paní logopedky Mgr. Daniely Opekarové naučili mnoho logopedických her, které mohou rodiče se svými dětmi hrát doma v rámci logopedické prevence. O tuto akci byl ze strany rodičů velký zájem, takže bychom v logopedických aktivitách v centru rádi pokračovali. 

Další akce, které se uskuteční v Trhováčku, už se nesou v duchu předvánočním. 29.11. v centru vyrábíme adventní věnce a další vánoční dekorace. Můžeme tedy připravovat své domácnosti na blížící se Vánoce, ale i na příchod čerta, Mikuláše a anděla. Všechny tři nadpozemské bytosti dorazí do RC Trhováček jako každý rok 5. 12. 2019 v 9 hodin ráno. Bát se ale rozhodně nikdo nemusí, děti za bílého dne nikdo nestraší, ale naopak je to možnost k udržení tradice i k prožívání se svou vlastní rodinou, která děti do centra doprovází. 

V předvánočním čase Vás rádi potkáme třeba na pravidelném úterním cvičení s dětmi, kde si v rámci tvoření můžete s dětmi vyrobit i drobné vánoční dekorace, nebo např. na pátečním zpívání s dětmi, kde se jistě dostane i na vánoční koledy.

Za kolektiv Rodinného centra Trhováček Vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném a v novém roce 2020 hlavně hodně zdraví.