608 436 941

Rodinné centrum Trhováček se chystá na nový školní rok

Autor: Eva Farková ve spolupráci s Lenkou Koišovou a Lenkou Opekarovou | Zveřejněno: pátek 23. srpna 2019 | 127x

Zářijové aktivity v Trhováčku

... Nicméně nezaháleli jsme ani o prázdninách. Ve dnech 15. až 19. července se v prostorách centra konal už druhý příměstský tábor s angličtinou, tentokrát na téma Save the princess and kill the dragon. Děti se z nalezené šifry dozvěděly o drakem unesené princezně. Celý týden se tedy připravovaly na utkání s drakem, aby draka porazily a princeznu vysvobodily. Trénovaly základní anglická slovíčka i gramatiku, aby porozuměly drakovi komunikujícímu v anglickém jazyce. Hrály různé hry, aby posílily kondičku, a vyráběly také meče. V pátek se vydaly na Buškův hamr, kde se drak usídlil. Nejprve draka oslabily meči a nakonec i překonaly z tlamy šlehající plameny. Vše tedy dobře dopadlo a všech 14 dětí si se svými vedoucími celý týden moc užilo. 

O prázdninách probíhaly i některé každotýdenní aktivity pro maminky s dětmi jako např. Setkávání s miminky nebo Volná herna. S prázdninami jsme se rozloučili na Skotačení s Trhováčkem ve čtvrtek 29. 8. 2019 na trhovosvinenské Střelnici.

Od září se pak do Trhováčku vracejí pravidelné aktivity. Pro nastávající maminky pořádáme od 18. září vždy každou středu po dobu šesti týdnů předporodní setkávání. Chcete se seznámit s dalšími maminkami, které prožívají stejnou situaci jako vy a jsou také z Trhových Svinů a okolí? Chcete získat nějaké praktické informace, které se Vašeho stavu týkají, sdílet své starosti a radosti? Pak je náš kurz určen právě pro Vás a určitě se přihlaste.

Srdečně zveme také všechny maminky dětí od 1 roku. Určitě nechcete izolovat sebe i své děti doma, vyrazte tedy k nám do centra, kde pro Vás máme bohatou nabídku programů – úterní Cvičení pro děti, páteční Zpívání pro děti či čtvrteční odpolední Volná herna. Už po pár týdnech pravidelných návštěv uvidíte na svých dětech neuvěřitelné pokroky – zapojí se do kolektivu, budou se učit hrát si s ostatními dětmi a komunikovat s nimi. A vy se budete radovat z jejich pokroků a radosti.

Pro děti předškolního a raného školního věku organizujeme úterní Angličtinu pro děti se skvělou paní učitelkou Kamilou Tröstlovou (kurz pro začátečníky i pokročilé) a páteční Tancování s Anežkou, kde se Vaše děti krásně protáhnou a se zábavou, hudbou a tanečkem si zpříjemní odpoledne.

Pro dospělé chystáme od září dvě novinky – kurzy anglické a německé konverzace pro pokročilejší uživatele. Přihlaste se a přijďte se podívat na první hodinu v týdnu od 16. září.

Nezapomínáme ani na pohyb – opět otevíráme fyzioterapeutické Cvičení pro ženy, které je určené ženám, které si chtějí posílit střed svého těla a další důležité svalové skupiny. Pokud tedy máte problémy s bolestí zad, krční páteře, nohou, chcete posílit břišní svaly, určitě přijďte. A pozor! Naše cvičení je určené pro ženy v jakémkoliv věku, dochází k nám ženy chtějící otěhotnět, maminky po porodu, ženy v sedavém zaměstnání, ženy po přechodu i ty, které mají prostě rády pohyb a chtějí cvičit správně a pod fyzioterapeutickým dohledem.

Všechny maminky a tatínkové, neváhejte též s přihlášením do bezplatného kurzu počítačů a měkkých dovedností! Všem rodičům z Trhových Svinů a okolí, kteří řeší návrat do práce nebo hledají lepší zaměstnání, se od 18. září 2019 otevírá kurz Zpátky ve hře. Během výuky je zajištěno hlídání dětí zdarma. Nachystán je pro vás zajímavý program simulující založení virtuální firmy. Vyzkoušíte si práci nanečisto s kancelářskými programy, zažijete lekce se specialisty z personálních agentur. Zaměříme se na životopis a připravíme vás na pracovní pohovor. Užijete si workshopy o komunikaci, spolupráci s psychologem a mnoho dalších aktivit. Unikátní program kurzu vám pomůže najít cestu k seberealizaci a podpoří sebevědomí, které se hodí nejen v pracovním, ale i osobním životě. Proto je kurz v projektu Zpátky ve hře vhodný pro všechny rodiče, kteří se chtějí vzdělávat a pracovat na sobě.

Kurz probíhá ve spolupráci Rodinného centra Trhováček a firmy Attavena v prostorách polikliniky v Trhových Svinech. Je lepší si své místo rezervovat na www.attavena.cz nebo kontaktovat koordinátorku, která vám ráda odpoví na veškeré dotazy ke kurzu. Kontakt: Lenka Koišová, koordinátorka kurzu, 608 022 573, lenka.koisova@attavena.cz, www.attavena.cz.

Připomínáme též termín konání tradičního podzimního Bazárku, na který se můžete těšit ve dnech 30. září až 1. října 2019.

Informace o všech našich akcích a kurzech, o programu a o všem, co Vás o Trhováčku a jeho aktivitách zajímá, naleznete na www.trhovacek.cz a na našem facebookovém profilu, kde jsou aktuální informace.