608 436 941

Návštěva zaměstnanců Energetického regulačního úřadu v areálu tepelného hospodářství

Autor: Pavel Randa | Zveřejněno: 20. května 2019 | 204x

Exkurze zaměstnanců ERÚ

V letošním roce již podruhé společnost Tepelné hospodářství Města Trhové Sviny spol. s r.o. navštívili zaměstnanci Energetického regulačního úřadu („ERÚ“), kteří se přišli seznámit a prohlédnout si především systém ORC (výroba tepla a elektrické energie z biomasy).

Nejvyšší představitelé pětičlenné rady vedení ERÚ, v čele s panem Ing. Vladimírem Vlkem, byli s exkurzí velmi spokojeni, což dokazuje děkovný dopis, který tvoří přílohu tohoto článku.

Každoročně navštíví tepelné hospodářství řada dalších zájemců, mj. zaměstnanci společnosti E.ON, zástupci vedení měst a obcí, studenti ČVÚT obor elektroenergetika, studenti vysokých a středních škol z Českých Budějovic, Veselí nad Lužnicí a případně i zájemci z řad občanů.

Všem za zájem o technologii tepelného hospodářství děkujeme.

Letos také začal další ročník soutěže E.ON Energy Globe, který už po jedenácté ocení ekologické nebo energeticky úsporné projekty. Tepelné hospodářství se do této soutěže hlásí pravidelně, vítězství si odneslo v roce 2012, v roce 2011 a v roce 2014 skončilo na druhém místě. Tento rok bude soutěžit se dvěma projekty v kategorii Firma. 

Česká soutěž E.ON Energy Globe je součástí mezinárodní soutěže Energy Globe Award, která uděluje ceny trvale udržitelným projektům chránícím přírodní zdroje. Jde o nejvýznamnější světovou soutěž v oblasti ochrany životního prostředí, které se každoročně účastní přes 170 zemí z celého světa, včetně zástupců z Česka.

Tepelné hospodářství patří mezi důležité články našeho města, které přináší nejen službu občanům a firmám v našem městě, ale také naše město reprezentuje v nejvýznamnějších soutěžích a přináší uznání i v kruzích vědeckých.