608 436 941

Seniorská obálka – pomoc při záchraně zdraví i života

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: 24. dubna 2019 | 288x

I.C.E. karta pro seniory

Město Trhové Sviny se připojilo k aktivitám Jihočeského kraje a pomáhá mezi seniory distribuovat tzv. Seniorskou obálku.

Obálka obsahuje I.C.E. kartu, která v případě ohrožení zdraví či života pomůže složkám integrovaného záchranného systému, tedy záchranářům, policii a hasičům, informacemi o vlastníku karty.
V růžové obálce najdete formulář, ve kterém je potřeba vyplnit, jakými nemocemi trpíte, jaké berete léky a jaký je kontakt na vaše příbuzné. S jejím vyplněním může pomoci rodina i lékař. Obálku je nutné připevnit na viditelném místě – na vnitřní straně dveří či dvířkách lednice. Díky tomu, že mají jednotný vizuální styl, záchranáři ji snadno najdou a získané informace velice urychlí jejich práci.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý ICE kartu oceňuje: „Největší přínos bude mít pro nás záchranáře. Senior je náš typický klient. Lidé často nedokáží s námi komunikovat. Karta nám ušetří hodně času, protože zjistíme to podstatné, a umožní nám soustředit se na péči o pacienta.“

Jsem přesvědčena, že jde o věc užitečnou a praktickou a mohu jen doporučit využití této nabídky. Obálky je možné si vyzvednout na podatelně naší radnice (historická budova, v přízemí.)