608 436 941

„Není bohatý ten, kdo hodně má, ale ten kdo hodně dává.“ (Erich Fromm)

Autor: Mgr. Eva Farková | Zveřejněno: 22. dubna 2019 | 203x

Podpora Trhováčku

Není bohatý ten, kdo hodně má, ale ten kdo hodně dává.

(Erich Fromm)

V našem rodinném centru v Trhových Svinech těch bohatých, kteří hodně dávají, najdeme spoustu. Pomáhají nezištně, bez nároku na odměnu věnují svůj čas, energii i dovednosti jiným. Jsou nepostradatelní pro fungování celé naší organizace: vedou kurzy a přinášejí rodičům i jejich dětem mnoho hezkých chvil, pomáhají na Bazárku, který jen díky nim funguje a zprostředkovává finance na provoz, pomáhají s organizací jednorázových akcí i úklidem prostor, nemají problém upéci buchtu či sušenky pro děti, převléknout se do kostýmu, něco ušít či přinést nebo někde vyvěsit leták. Jen díky dobrovolníkům Rodinné centrum Trhováček v Trhových Svinech vzniklo a funguje. Všem těmto lidem, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí a dobrovolně pomáhají, aby se rodinám v našem městě žilo lépe, patří velký dík a přání, ať jim dobrovolnická činnost přináší uspokojení a pocit z dobře vykonaného díla. A pokud i vy, kteří žijete v našem městě či jeho okolí, toužíte být užiteční a zapojit se, chcete získat nové zkušenosti, přátelství nebo chcete nabídnout ostatním to, co sami umíte, přijďte někdy mezi nás, nebo nám napište či zavolejte a přidejte svou ruku k společnému dílu.

Podpořit rodinné centrum můžete ale i tím, že přijdete a navštívíte některé z jeho akcí. V květnu jich pro vás chystáme hned několik. Ve čtvrtek 9. května od 16.30 přijďte na přednášku Práva rodičů a dětí při poskytování zdravotní péče a během hospitalizace. Přednášet bude Ágnes Němečková z platformy Juno Moneta a dostane se i na téma rodiče a očkování, kontakt s pediatrem či práva rodičky při porodu. Kapacita je omezena, v případě zájmu se tedy hlaste na mail trhovacek@seznam.cz.

31. května dopoledne organizujeme Dětský den pro nejmenší děti, přesné informace naleznete na webu www.trhovacek.cz nebo na našem facebooku. V průběhu měsíce května pak chystáme též přednášku Mateřství jako cesta osobního rozvoje, která bude určena všem maminkám na mateřské a uskuteční se v rámci středečního dopoledního programu Setkávání s miminky.

Pro zájemce z řad nastávajících maminek bychom rádi na přelomu května a června otevřeli nový předporodní kurz. Na základě zájmu pro vás také s radostí zorganizujeme jednorázový kurz nošení dětí. Pokud byste o tyto kurzy měli zájem, prosím kontaktujte nás.

Posledních pár volných míst nabízíme také na našem letním příměstském jazykovém táboře s angličtinou, který se uskuteční ve dnech 15. až 19. července. Vaše děti ve věku 1. až 5. třídy čeká téma Zakázaný ostrov a angličtina hravou a zábavnou formou.