608 436 941

Dětem nic neunikne

Autor: Mgr. H. Halešová | Zveřejněno: 24. března 2019 | 153x

Po večerním návratu ze zákulisí školní akademie v úterý 19. 3. jsem opravdu neměla potřebu sledovat televizní vysílání. A to byla chyba. V následujících dnech se na mě totiž žáci většiny tříd 2. stupně vrhali s otázkou, jestli jsem TO viděla a co si O TOM myslím:

Rychle jsem zjistila, že TO = pořad televize Nova Víkend a jeho 1. reportáž (více na: https://novaplus.nova.cz/porad/vikend/epizoda/32029-19-3-2019). Hovořilo se zde o novém žebříčku ideálních míst k životu v naší republice. Naše město obsadilo úžasné 5. místo v republice (2. v Jihočeském kraji za Třeboní).

Co si O TOM myslím ale nebyla otázka vztahující se ke kvalitě života ve Svinech. Směřovala ke slovům reportéra pořadu, který Trhové Sviny popsal jako malou vesničku.

Tak myslím si o tom, milé děti, toto:

Pan redaktor D. Brabec v reportáži přiznává, že o T. Svinech slyší poprvé. Evidentně ho ale tato skutečnost nepřiměla k tomu, aby si o T. Svinech něco zjistil dříve, než se do nich vydal. Za další – v reportáži pan redaktor hovoří s paní starostkou v blízkosti kostela, pohybuje se po náměstí. Naše město tedy viděl na vlastní oči, a přesto ho označil za vesničku, navíc malou. Máme tedy důvod pochybovat o jeho, řekněme, rozlišovacích schopnostech. Za třetí – krásný a názorný příklad toho, co jsme si v hodinách už mockrát říkali: nemůžeme slepě a doslovně věřit všemu, co nám někdo tvrdí v televizi (v novinách, na internetu…).

Jo, a za čtvrté – vy všichni, koho se ta vesnička dotkla, máte PLUS za všímavost a svinenský patriotismus.

PS - Tato odezva vznikla na výslovné přání žáků, stejně jako její odeslání do redakce pořadu Víkend.