608 436 941

Pomocník pro očkovací centra dobroočko.cz je na světě!

Autor: | Zveřejněno: 16. března 2021 | 20x

Přiložit ruku k dílu můžete různým způsobem

Portál chcipomoct.cz propojuje dobrovolníky s provozovateli očkovacích center po celé České republice. Dobrovolníci si nově sami mohou vybrat očkovací centrum a směnu, která jim vyhovuje na webu dobroočko.cz.

Portál chcipomoct.cz, v reakci na zvýšenou poptávku dobrovolníků do očkovacích center, která stále roste, připravil novou webovou aplikaci Dobroočko. Nová webová aplikace dobroocko.cz umožňuje dobrovolníkům po registraci vybrat si, ve kterém očkovacím centru chtějí pomáhat a rovnou se nahlásí na jednotlivé směny, které vyhovují jejich časovým možnostem. Dobroočko mohou využít bezplatně ke zjednodušení své práce všechna očkovací centra v ČR.

O dobrovolníky do očkovacích center je velký zájem, neboť jsou nedílnou součástí celého očkovacího procesu, „Dobrovolníci v očkovacích centrech jako první přichází do kontaktu s objednanými, pomáhají jim v orientaci na místě, s vyplněním potřebných formulářů a následně přepisu těchto informací, případně s doprovodem, neboť se přece jen často jedná o starší spoluobčany.“ Upřesňuje Jaroslav Švec, ředitel ACSA, neziskové organizace provozující portály chcipomoct.cz a dobroocko.cz.

Jak to funguje? Zájemci, ať už jednotlivci nebo dobrovolnická centra, která chtějí pomáhat, se mohou hlásit na dobroocko.cz.Stejně tak očkovací centra, které potřebují nové dobrovolníky, se na portál mohou obrátit a vypisovat své požadavky na dobrovolníky a další THP pracovníky. Zbaví se tak části své již tak náročné práce.

O chcipomoct.cz: Celorepublikový portál chcipomoct.cz zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc v celé ČR. V mnoha případech také hledá nové možnosti řešení požadavků, neboť jen samotné propojení mnohdy nestačí. Registrovaných je zde přes 10 000 dobrovolníků, ale stále jsou potřeba noví. Registrovat se můžete i vy na chcipomoct.cz

Nemůžete se stát dobrovolníkem, ale i tak byste chtěli portál podpořit? O možnostech se píše zde: https://chcipomoct.cz/podporte-nas.html.

Více informací též na našem videospotu: https://www.youtube.com/watch?v=FzeJRh04NPw&t=1s

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt: Mgr. Aneta Hašková, MBA; 776 047 108; haskova@acsa.cz

Registrace požadavků i dobrovolníků probíhá zde: www.chcipomoct.cz

Případně můžete volat zde: 604 229 529

Za portálem stojí nezisková organizace ACSA: www.acsa.cz

Čím my a naši dobrovolníci pomáháme?

 • Organizace doborovolných a THP pracovníků při očkování (disponujeme vlastní aplikací pro organizaci dobrovolníků na směny do zapojených očkovacích center)
 • Pomoc při řešení personálních problémů – jak v domovech seniorů tak i ve zdravotnických a obdobných zařízeních
 • Zajištění sociálního kontaktu pacientů na covidáriích nemocnic s jejich blízkými – provádíme pravidelné screeningy a přes tablety spojujeme pacienty s jejich blízkými
 • Kamarád na telefonu – pravidelný kontakt zejména se seniory pod metodickým vedení garanta – psychologa (objednávat se můžete zde: 777 778 538).
 • Kamarád na videohovoru – profesionální pomoc pro neslyšící a nedoslýchavé
 • Odborná pomoc – evidujeme řadu odborníků připravených pomoci (od psychologů, sociálních pracovníků, přes elektrikáře, IT techniky až po krizové manažery), neváhejte napsat, co potřebujete
 • Desinfekce zatížených prostor – disponujeme dvěma ozónovými generátory, kterými vydesinfikujeme např. vaši ordinaci či vozidlo sociálního pracovníka poskytujícího terénní službu
 • Podpora při nastavení krizového řízení – v obcích, sociálních a zdravotnických zařízeních

Dále jsme připraveni v případě nouze zajistit:

 • Roušky – zjištění materiálu, šití, distribuce potřebným
 • Doučování dětí ZŠ / SŠ – ideálně online
 • Hlídání dětí –nabízíme různé formy hlídání
 • Nákupy – pravidelné nákupy základních potravin a léků
 • Venčení domácích mazlíčků – pokud nemohou lidé sami