608 436 941

Novohradsko-Doudlebsko podporuje produkty, které jsou Opravdu od nás

Autor: Mgr. Michal Jarolímek, jednatel Novohradsko-Doudlebsko, z.s. | Zveřejněno: 16. září 2020 | 107x

Opravdu od nás je značka, kterou od roku 2019 destinační společnost Novohradsko-Doudlebsko dává řemeslným, potravinovým a uměleckým výrobkům, které vznikají díky šikovným rukám výrobců z turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko.

Na začátku stálo přesvědčení členů tohoto spolku, že ve městech a obcích naší turistické oblasti existuje řada šikovných lidí, kteří dělají zajímavé, užitečné, chutné a pěkné věci a že těmto lidem je dobré pomáhat tak, aby se zvýšil odbyt jejich výrobků. Proto jsme vytvořili značku a kritéria pro její udělování a v srpnu 2019 proběhlo první kolo certifikace lokálních výrobků. Značka Opravdu od nás byla tehdy udělena prvním čtrnácti výrobkům. Jejich přehled lze najít na www.novohradsko-doudlebsko.cz

V letošním roce se seznam certifikovaných lokálních produktů z turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko se opět rozšířil. Certifikační komise 26. 8. 2020 posoudila celkem 17 potravinových, řemeslných i uměleckých produktů a udělila všem značku Opravdu od nás. Každý produkt komise posuzovala v pěti kritériích. Hodnotila to, jestli se produkt vyrábí přímo v regionu z místních surovin, jestli je výroba přátelská k životnímu prostředí a jestli má výrobek v regionu tradici, či jde o nový produkt. Dále komise sledovala míru ruční práce na výrobě a originalitu či jedinečnost v rámci regionu.

Seznam nově certifikovaných výrobků uvádíme v následující tabulce

Žadatel

Produkt

Lukášová Romana

Látkové dekorativní předměty

Ing. Tereza Fenclová

Pečivo, zákusky, dorty

Milan Deveter

Borovanský med

 Foitl řeznictví a uzenářství v.o.s.

Fermentované klobásy

Ing. Petr Lechner

Sušené ovoce

Ing. Petr Lechner

Sušené byliny

Ing. Vendula Lechnerová

Kváskové pečivo

ZD Netřebice

Mák

Pivovar Zevlův mlýn

Pivo Zewl 100 dvourmutové

Pivovar Zevlův mlýn

Zevlova dunajská klobása

Pivovar Zevlův mlýn

Zevlův lovecký salám

Pivovar Zevlův mlýn

Zevlův šunkový salám

Pivovar Zevlův mlýn

Pivo Zewl 120 dvourmutové

 František Rouha

Kmín

František Stodolovský

Borovanské borůvkové víno

Andrea Vachová

Kroužkované šperky a módní doplňky

Ekofarma Zálinský dvůr

Hovězí maso BIO

Výrobci nově certifikovaných výrobků převezmou certifikát 19. září (předávání ocenění se nekonalo - pozn. red.) v rámci regionální výstavy Kaplický ušák. Destinační společnost Novohradsko-Doudlebsko bude všem producentům certifikovaných výrobků pomáhat v marketingu a současně bude hledat či sama vytvářet odbytové příležitosti. Všechny certifikované výrobky si totiž zaslouží, aby se dostaly k co největšímu okruhu zákazníků. V dalších číslech zpravodaje budeme proto jednotlivé výrobky a jejich výrobce představovat podrobněji.