608 436 941

Jak využít mimořádnost těchto dní

Autor: Kolektiv pečovatelská služba Archa | Zveřejněno: 18. března 2020 | 11x

Možná jste ještě neslyšeli o mezigeneračním projektu Dopis vnoučeti. Jeho cílem je zjistit, jaký vzkaz chtějí senioři předat nejmladší generaci, a tento vzkaz/předání starých mouder následně také doručit – prostřednictvím besed, sdělovacích prostředků a sociálních sítí.

Vzhledem k omezením těchto dní se besedy odkládají, ale jednotlivé vzkazy si můžete již dnes přečíst na webu: www.kronikanaroda.cz

Spisovatelka Kateřina Tučková (autorka mimo jiné úspěšného románu Žitkovské bohyně) sdílí pravděpodobně nejčastější vzkaz:

“Ráda bych ti, milá vnučko, napsala o dnešním dni, kdy jsi přišla a chtěla, abych vyprávěla o svém dětství. Řekla jsi pak, že jsme měli smůlu, když jsme neměli počítače a mobily, ale že jsme se asi taky nenudili. Chtěla bych, abys věděla, že čas, který jsi mi dnes věnovala, vydal za všechny e-maily a SMS a že pro mě byl nadlouho tím nejcennějším dárkem!“

Možná se nemůžeme s našimi blízkými tak často potkávat, ale možná je můžeme vyzvat k napsání dopisu. Jejich sdělení může leccos vypovědět. Neláká vás odhalit, co v sobě vaše babička nebo dědeček nosí?

Kdo ví, třeba jim pak budete chtít odpovědět a písemnou formou spolu proberete hloubku života.

m.s.

Poděkování

V minulém měsíci, kdy se postupně navyšovala omezující opatření Vlády ČR s cílem zamezit masovému šíření nového virového onemocnění, nás mile zaskočila vlna zájmu o dobrovolnou službu v Arše a nabídka šití bavlněných roušek pro náš tým i seniory. Určitě jste nás s nimi už potkali. Hrdě je nosíme a i touto cestou upřímně moc děkujeme.