608 436 941

„Talent V MAS“

Autor: | Zveřejněno: 8. března 2023 | 16x

Místní akční skupina Sdružení Růže podpořila talentované děti

Přes dvě stě padesát osob se sešlo dne 2. března na slavnostním večeru v Kulturním domě v Trhových Svinech u příležitosti 4. ročníku „Talentu v MAS“ – na akci spojenou s představením a oceňováním talentovaných dětí v regionu. Místní akční skupina Sdružení Růže (dále MAS SR) zde ocenila mimořádné výsledky na úrovni krajské, národní i mezinárodní, získané v oblasti humanitní, technické, sportovní, umělecké a přírodovědné.

Na akci zaštítěné hejtmanem Jihočeského kraje obdržel každý z nominovaných - 40 jednotlivců a 10 kolektivů - jako poděkování za svou práci a úsilí pamětní plaketu, diplom, marcipánovou i finanční odměnu. Dětem, ale i jejich rodičům, trenérům a učitelům přímo z podia poděkovali starosta Trhových Svinů Ing. David Štojdl, předseda MAS SR Mgr. Michal Jarolímek a náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro venkov, zemědělství a památky Pavel Hroch, který mj. uvedl: "Je pro mě ctí, že mohu být součástí této akce a ocenit talentované lidi z našeho regionu. Je důležité, aby byli talentovaní jednotlivci a kolektivy podporováni, a aby měli možnost dále se rozvíjet. Tuto akci vřele podporuji a těším se na další podobné iniciativy."

Mimořádnými výkony se v jednotlivcích za nominaci ve třech oblastech pochlubil Matouš Veselý z Todně a kategorii sportovních kolektivů zcela ovládli Žraloci Ledenice - oceněny byly hned čtyři jejich týmy! „Je důležité, aby se mládež věnovala sportu. Rozvíjí to smysl pro povinnost i spolupráci a hlavně vznikají kamarádství, která přetrvávají většinou i do dospělosti.“ - uvedl softballový trenér Lukáš Míka, který již řadu let trénuje a vychovává Ledenické Žraloky a společně se syny Albertem a Hynkem přiváží řadu ocenění z nejrůznějších turnajů.

Nešlo tu ovšem jen o proslovy a rozdávání diplomů a cen. Součástí programu byla i vystoupení některých oceněných, zazněly hudební kousky a proběhla i ukázka králičího hopu.

Akce „Talent v MAS“, která má za cíl představovat široké veřejnosti talentované a úspěšné jednotlivce i kolektivy a podpořit jejich motivaci a další rozvoj, bude mít své pokračování i v roce 2024.

„Jsem hrdá, že žiji v regionu, kde je spousta šikovných, talentovaných a pilných dětí, a hlavně obětavých rodičů, trenérů a dalších, kteří jsou ochotní se dětem věnovat a jejich talent v nich rozvíjet.“ - uzavřela slavnostní večer manažerka MAS Ing. Magdalena Chytrová.

Více informací podá:

Ing. Magdalena Chytrová, tel: 608 608 334, manazer@mas.sdruzeniruze.cz

MAS Sdružení Růže, Žižkovo náměstí 107, Borovany

Foto z akce: http://mas.sdruzeniruze.cz