608 436 941

Počítač a komunikace? Zkrotíte je na kurzu v RC Trhováček

Autor: Eva Farková a Lenka Koišová | Zveřejněno: 20. června 2019 | 178x

Projekt pro rodiče s názvem Zpátky ve hře

Od 18. září 2019 se v RC Trhováček v Trhových Svinech spustí zcela ojedinělý projekt pro rodiče s názvem Zpátky ve hře. Je známo, že starat se o děti a přitom pracovat nebo si hledat práci, není jen tak. Kurz nabízí možnost z tohoto koloběhu vystoupit, najít si čas pro sebe, naučit se něco, pobavit se a třeba si najít nové známé. „Měla jsem možnost nastoupit do kurzu po dvou letech na mateřské dovolené, kdy jsem už pomalu začínala šišlat i na mikrovlnnou troubu. Tenhle kurz mě prostě vrátil do normálního života,“ svěřila se Martina - účastnice z kurzu konaného vloni v Praze.

Kurzy od českobudějovické Attaveny o.p.s. jsou na míru ušité rodičům nejen svým obsahem – počítačový kurz, práce nanečisto ve virtuální firmě a workshopy měkkých dovedností, – ale i organizací - hlídání dětí zdarma přímo v RC Trhováček po dobu kurzu. I kurzy jsou zcela bezplatné, budou probíhat ve středu a ve čtvrtek od 13:00 do 16:30 hod. až do poloviny ledna 2020 v prostorách nového komunitního centra, rodič tedy bude jen přes chodbu v dosahu svých dětí. „Účastníkem se může stát každý rodič, který má chuť na sobě pracovat a něco nového se naučit,“ říká koordinátorka projektu Lenka Koišová. Více informací a možnost se přihlásit najdete na webu www.attavena.cz nebo přímo u koordinátorky na tel. 608 022 573 či emailu lenka.koisova@attavena.cz. Hlásit se můžete též na standardních kanálech Trhováčku – na mailu trhovacek@seznam.cz nebo na telefonu 723 788 466. Na webu www.trhovacek.cz také najdete přesný popis jednotlivých aktivit kurzu.

Trhováček v posledních týdnech nezahálel. Na konci května jsme v centru vyráběli krásné šperky z korálků a opět budeme v listopadu, abychom se připravili na Vánoce ručně dělaným dárkem pro své nejbližší. Poslední květnový den jsme prožili v parku u kurtů, kde probíhal Dětský den pro nejmenší a i přes dopolední hodinu se nás sešlo více než 50, včetně několika na směnu pracujících tatínků. 5. června pak mezi nás dorazila terapeutka a koučka Zuzana Dvořáková, která povídala nejen o tom, jak mateřství může být cestou k osobnímu rozvoji. Znovu ji mezi nás pozveme na podzim. V červenci nás čeká Příměstský tábor s angličtinou, na konci srpna pak tradiční akce pro veřejnost Skotačení s Trhováčkem. Sledujte nás na FB i na webu www.trhovacek.cz. A nezapomeňte, od září zas rozjíždíme všechny tradiční kurzy a třeba se najde i pár novinek. :-)