608 436 941

Videokonference s panem hejtmanem

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: 24. dubna 2021 | 36x

Opět jsme byli jako starostové obcí s rozšířenou působností z Jihočeského kraje pozváni na videokonferenci pana hejtmana MUDr. Martina Kuby a ředitelky Krajské hygienické stanice doc. MUDr. Kvetoslavy Kotrbové, PhD.

Byli jsme požádáni, abychom kontaktovali praktické lékaře i naše občany a všem doporučili nečekat na očkování u praktiků, ale zaregistrovat se do očkovacích center - OČEK.

Důvod je jednoduchý - vakcíny, kterými mohou očkovat praktičtí lékaři, jsou dodávány do ČR jen v malém množství a budoucí dodávky nejsou potvrzeny. Navíc distribuce k jednotlivým praktickým lékařům bude nyní probíhat již centrálně, nelze tedy zaručit rovnoměrnou distribuci. Naopak dodávky Pfizeru se navýšily a je potvrzeno jejich další navýšení. Pfizery prý ale není možné distribuovat praktickým lékařům. I přes jejich ochotu a nasazení nebudou mít dostatek vakcín a čekání na očkování se bude velmi pravděpodobně velice prodlužovat.

Pan hejtman uvedl, že většině občanů 65+, kteří se zaregistrovali do OČEK, byl v jižních Čechách během týdne zaslán termín naočkování. I proto požádal o otevření registrace pro občany 60+ , aby mohlo očkování plynule dál navazovat.

Sama jsem (zatím jako doprovod) OČKEM v Českých Budějovicích prošla, a mohu doporučit - velmi blízké parkování, vstřícný přístup všech a vše klapalo téměř na minutu.