608 436 941

Vánoční dárky

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: 23. listopadu 2020 | 96x

Současná situace nám neumožní ani již tradiční představení publikací, které souvisí s naším městem a jejichž vydání město podpořilo.

Bohužel se nepodařilo setkání s Dr. Vítem Machálkem, Th. D., autorem knihy Prezident lidskosti, Životní příběh Emila Háchy. Tato kniha vám již byla díky Mgr. Františku Slípkovi v našich listech představena a po otevření Kulturního a informačního centra zde bude ke koupi za zvýhodněnou cenu. 

Nejen jako vánoční dárek může potěšit i nová kniha PhDr. Daniela Kováře Trhové Sviny krok za krokem, která navazuje na úspěch v loňském roce vydané knihy Svinenské cesty časem.

V minulých trhovosvinenských listech vás paní Petra Vicková informoval o zajímavém nápadu Mgr. Jana Štiftera vydat Diáře, ve kterých bude u každého dne zaznamenána událost týkající se Novohradska, popřípadě Doudlebska (události z Trhových Svinů jsou součástí obou verzí), a to z historie více či méně vzdálené. Doudlebsko Den za Dnem i Diář z Novohradských hor také nabídne naše KIC.

Nezapomněli jsme ani na nástěnný kalendář na rok 2021. Navázali jsme na úspěch kalendáře z roku 2019 a opět jsme požádali o pomoc pana Jana Štiftera, který nám nabídl svou sbírku historických fotografií. Jako společné téma jsme tentokrát vybrali fotografie, kde jsou zachyceny nejen stavby, ale i lidé a jejich život ve městě. Doufáme, že i tento kalendář vás potěší.