608 436 941

Vánoční akce

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: pondělí 23. listopadu 2020 | 29x

Asi nikomu neuniklo, že města i obce ruší rozsvěcení vánočních stromů, vánoční trhy a všechny akce, na kterých se lidé potkávají, a to jak ve vnitřních, tak i ve vnějších prostorech. Ostatně po zveřejnění tzv. PSA (protiepidemického systému) ani jinou možnost nemáme. Vím ale, že zvláště čerti se na letošní rok velice těšili, poctivě připravovali a měli nachystáno nejedno překvapení. Nezbývá ale nic jiného než se těšit na příští rok.

Otázka ještě zůstávala nad konáním zpívání na rynku 23. prosince. Po zveřejnění zmíněného PSA je ale jasné, že ani to se nemůže konat. Pokud bude platit to, že ke snížení stupně opatření může dojít pouze, pokud sledované hodnoty po dobu 7 dnů budou splňovat podmínku snížení stupně opatření, a to po schválení vstoupí v platnost za dalších 7 dnů, mohli bychom při tom nejoptimističtější scénáři být před Vánoci ve stupni dva. Ten však umožňuje hromadné akce v maximálním počtu 50 osob uvnitř a 100 osob venku. Při zpívání na rynku se nás ale schází určitě více.

I když to mnohé z nás velice mrzí a budou nám tato společná setkání chybět, musíme věřit, že to, co si odepřeme, přispěje ke zlepšení pandemické situace.

Už teď se o to víc těším na příští rok!