608 436 941

Domeček rozšiřuje své aktivity

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: pátek 28. prosince 2018 | 150x

Novinky z Domečku

Domeček, středisko pro volný čas a integraci Diakonie a misie Církve československé husitské, je pro naše město velmi důležitým partnerem především v oblasti sociální. Domeček za poslední roky opravdu výrazně navýšil počet svých aktivit. Ke chráněné a ergoterapeutické dílně se přidal i provoz Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, podpora rodin s dětmi, podpora pěstounských rodin, humanitární středisko se šatníkem, materiálovou pomocí i potravinovým fondem.

Proto mě velmi potěšilo, že jsem byla pozvána na otevření nových prostor, k jejichž financování přispěly dotace z Místní akční skupiny Sdružení Růže. Domeček využil výzvy na Podporu poskytování sociálních služeb i výzvu na Vznik a rozvoj nových podnikatelských aktivit v oblasti sociálního podnikání. Všechny návštěvníky zaujal především stroj na velmi kvalitní potisk triček, mikin, ale třeba i bot. I za město mě na místě napadaly možnosti, jak nový stroj na potisk triček využít k další propagaci města, a myslím, že této možnosti využijí i další organizace nejen v našem městě.

Velice mě těší spolupráce mezi Domečkem a naším městem a také to, jak je Domeček aktivní, „neusíná na vavřínech“ a dokáže využívat dotací určených pro náš region.