608 436 941

Mikulášská nadílka

Autor: | Zveřejněno: 3. ledna 2020 | 24x

Letošní mikulášsko – andělsko – čertovská nadílka byla určitě největším překvapením letošního adventu. Program na náměstí nemíval valnou úroveň, ze strany nadpřirozených bytostí nebyl velký zájem o účast, a proto byl v posledních letech program přesunut do tanečního sálu. Byla jsem tedy velmi překvapená, když mě na začátku roku 2019 navštívil pan Jan Nový s propracovaným scénářem programu na náměstí. Pochopitelně jsem byla nadšená a souhlasila jsem s podporou města. Nejvíce jsem si cenila toho, že získal tolik lidí, kteří se do programu zapojili, ať už jako přímí účastníci, nebo se podíleli na přípravách a samotné organizaci. Za město velký kus práce odvedlo Městské kulturní středisko, především pan Jiří Čajan mladší, a zaměstnanci údržby města. Velmi jsem si cenila velké účasti dobrovolných hasičů, díky jim i městské policii vše proběhlo naprosto bezpečně. Další poděkování patří také Zámečnictví Zmeškal, Českému svazu žen Trhové Sviny, metalové skupině Mater Monstifera, Potravinám F. Valter a Pizzerii U Itala.

Velkou odměnou všem bylo nadšení všech diváků. Několik dalších dnů se ve městě nemluvilo téměř o ničem jiném, a i ze širokého okolí se ke mně dostalo mnoho nadšených reakcí.

Úžasnou atmosféru alespoň částečně zachytily fotografie a také video, které má na youtube.com za tři týdny téměř dva tisíce zhlédnutí.

Takový úspěch ovšem také zavazuje, a tak mohu prozradit, že už v lednu bude první přípravná schůzka k programu na příští rok.