608 436 941

Rozsvěcení vánočního stromu

Autor: | Zveřejněno: 3. ledna 2020 | 94x

Prosinec je vždy ve znamení velkého pracovního nasazení. Jednak je nutné dokončit akce, které musí být hotové do konce roku, ale především je nutné připravit se na rok následující, tzn. připravit podklady pro rozpočet města, projít mnoha koly jeho úprav a následně jeho konečným schválením v zastupitelstvu města.

Je to ale také období adventní, ve kterém se scházíme na mnoha akcích, které jsme pro vás připravili, a těm bych se chtěla v tomto čísle věnovat.

Rozsvěcení vánočního stromu

 První adventní neděle v tomto roce připadla na první prosincový den. Rozsvěcení vánočního stromu se již stalo také tradičním, ale v letošním roce bylo přeci jen jiné. Museli jsme se rozloučit se starým „vánočním“ stromem a místo něho jsme letos rozsvěcovali strom nový, který pochopitelně nemůže být vzrostlý jako ten, na který jsme byli zvyklí. Proto jsme k němu přidali dva „strážce“, dva anděly. Přiznám se, že jsem měla trochu obavy, jak bude nový strom přijat, a proto děkuji za všechny příznivé reakce, kterých bylo opravdu hodně.

Poprvé se také zúčastnil nový pan farář Andrej Šabo, který připomněl duchovní význam adventu. Naopak neodmyslitelně k rozsvěcení vánočního stromu patří vystoupení vokální skupiny Calypte.