608 436 941

Kaplický ušák

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: 28. října 2019 | 84x

Regionální značka Novohradsko – Doudlebsko

Předposlední zářijový víkend se v Kaplici uskutečnil již druhý ročník velké chovatelské výstavy Kaplický ušák. Jde o velmi úspěšnou akci, doplněnou bohatým doprovodným programem. I proto jsme se v destinační společnosti Novohradsko – Doudlebsko rozhodli prezentovat zde první držitele certifikátu Opravdu od nás. Součástí strategie, jak náš region prezentovat a zároveň podpořit naše výrobce, je i vybudování regionální značky Novohradsko – Doudlebsko.

Naším cílem je nabídnout turistům potraviny a výrobky, které vznikly v našem regionu. Z dlouhodobé zkušenosti víme, že je o takové „suvenýry“ zájem. Zároveň můžeme tyto produkty, nebo alespoň většinu z nich, nabízet přímo v našich turistických informačních centrech. Zároveň i ubytovatelé, které také destinační společnost propaguje, mají zájem svým návštěvníkům takové produkty nabízet. Další produkty můžeme doporučit a návštěva jejich výrobců se může stát dalším zajímavým cílem turistů.

O udělení certifikátu rozhoduje komise, která se řídí schválenými pravidly. Posuzuje se například to, zda se místo původu nachází v regionu, zda je výroba (získávání) produktu šetrná k životnímu prostředí, zda má firma za sebou nějakou tradici, popř. zda-li jde o produkt v našem regionu tradiční. Hodnotí se také podíl ruční práce na výrobě (získávání) a v neposlední řadě i originalita a jedinečnost. Přihlášené produkty byly vyhodnoceny a certifikát Opravdu od nás získaly následující produkty:

(tabulka)

Jsem velmi ráda, že mezi ně patří i keramické výrobky trhovosvinenského Domečku, které jsou nejen v našem městě, ale i v širším regionu velmi dobře známy.

(certifikát)