608 436 941

Svatby

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: 28. října 2019 | 57x

Obřady z v našem městě a jeho okolí

Každý rok začíná svatební sezóna v květnu (květnové tabu svateb již bylo před pár lety opuštěno) a pokračuje až do října. Vzhledem k tomu, že za poslední roky počet svateb, které náš úřad vykonává, významně stoupá, poprosila jsem paní vedoucí Odboru správních činností a zároveň matrikářku, paní Evu Pokornou, o ohlédnutí za letošní sezonou.

Za sebe bych také přidala pár poznámek.

Z mého pohledu je práce oddávajícího jedna z nejhezčích součástí mé práce. Na druhou stranu musím říci, že není vždy snadná, znamená velký výdej energie a také poměrně velkou časovou náročnost. V letošním roce jsem kromě svateb ve všedních dnech absolvovala 14 svatebních sobot. Průměrně na sobotu připadají 2 až 3 svatby, ne vždy na sebe časově navazují, takže uznáte, že jde o docela významné prodloužení již tak pracovně nabitého týdne. Jako paradoxní může působit to, že daleko více oddáváme páry, v nichž ani jeden ze snoubenců není občanem našeho města. Myslím si, že je to škoda, ale takový je současný trend ve všech městech, která nemají tradičně romantická místa, jako jsou hrady, zámky atd. Snoubenci z našeho města hledají místo, které je výjimečné někde jinde, a naopak k nám přijíždějí snoubenci z menší i větší dálky. Kromě míst, kde mají zajištěný veškerý servis včetně přípravy oddávacího místa (Martinský mlýn a Vráž), se svatební obřady konají na nejrůznějších, i velmi neobvyklých místech.

Často si říkáme, že žádná svatba není stejná a hlavně, že ty v přírodě vždy něčím překvapí - nezřídka komplikacemi, po kterých ale většinou následuje radost, že se je podařilo překonat a vše zdárně proběhlo.

Pokud se tedy v příštím roce chystáte uzavřít sňatek, budeme rádi, když to bude u nás, a uděláme vše pro to, aby byl tento den pro vás tím šťastným.