608 436 941

Festival Karla Valdaufa

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: úterý 27. srpna 2019 | 223x

Letošní festival Karla Valdaufa nebyl již jen dechovkový.

Letošní festival Karla Valdaufa nebyl již jen dechovkový. Dosavadní program jsme rozšířili o páteční večerní koncert, na který jsme chtěli pozvat i vyznavače jiného hudebního žánru, a o sobotní dopoledne, které jsme věnovali dětem. Tento nápad jsme pochopitelně nejprve konzultovali s panem Karlem Valdaufem ml., který byl velmi rád, že budeme s pořádáním pokračovat, a rozšíření festivalu uvítal.

I letošní program jsme připravili s panem Milanem Baštou, který na páteční program navrhl skupinu Argema. A že to byla dobrá volba, potvrdilo plné náměstí skvěle se bavících, zpívajících a tančících diváků. Přiznám se, že jsem ani nečekala takovou návštěvnost a tak pozitivní reakce. Ale věřte, že to je pro všechny organizátory ta nejlepší odměna.

I sobotní dopoledne bylo úspěšné, děti bavil především klaun Hugo a Václav Upír Krejčí.

V tradičním programu pak nechyběla ani vystoupení mažoretek a skupiny Kukačky.

Slavnostního zahájení nedělního programu se jako tradičně zúčastnil pan senátor Tomáš Jirsa. Bohužel pan Karel Valdauf ml. se zúčastnit nemohl, ale velmi ráda jsem vyřídila jeho poděkování všem, kteří se podílí na organizaci festivalu, o jehož vznik se zasloužil a který nese jméno jeho otce. Ve festivalovém programu nechyběly tradiční místní kapely, ale zastoupeny byly i po „hašlerovsku“ kapely z Moravy, Slovenska, Čech. V tradičním nedělním odpoledním vystoupení z „jiného soudku“ své nástroje mistrovsky rozezněl Sextet Dalibora Gondíka a především Dasha svým zpěvem nadchla celé náměstí.

Jsme velmi rádi, jak bylo rozšíření programu přijato, takže na příští rok budeme připravovat opět festival na tři dny a doufám, že i již 23. ročníku bude přát počasí tak jako v roce letošním.