608 436 941

Léto rozeznělo naše město všemi žánry hudby

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: úterý 27. srpna 2019 | 60x

Koncert Jaroslava Svěceného

Koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie

V letošním roce jsme již podruhé v rámci festivalu Jihočeské Nové Hrady pořádali koncert také v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech. Uměleckým ředitelem tohoto festivalu je koncertní mistr a houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Tentokrát v našem kostele vystoupil spolu s flétnistkou Žofií Vokálkovou a cembalistkou Jitkou Navrátilovou.

Zcela mimořádný zážitek z loňského koncertu vás letos přilákal tolik, že byl kostel obsazen do posledního místečka, bylo nutné pro návštěvníky koncertu umožnit i sezení na kůru.

Tak jako celou řadu akcí v letošním roce, kterých se v minulosti účastnil i náš pan farář Marcin Zelazný, i tento koncert doprovázela vzpomínka na něj. Ztráta pana faráře zasáhla i pana Jaroslava Svěceného, který výjimečnou atmosféru loňského koncertu přičítal nejen mimořádnosti prostředí a velmi vnímavému publiku, ale právě i osobnosti našeho bývalého pana faráře.

Shodou okolností byli v té době v Trhových Svinech rodiče a sestra Marcina Zelazného. Byla jsem velmi ráda, že přijali pozvání na tento koncert, přestože je pro ně vzpomínání velmi bolestné.

Děkuji za všechny pochvalné reakce na koncert a musím říci, že i pana Jaroslava Svěceného atmosféra v kostele velmi zasáhla. Náš kostel považuje za unikátní místo nejen díky úžasné akustice, ale i díky energii, která zde působí.

Díky úspěchu letošního koncertu budeme i v příštím roce usilovat o to, abychom v těchto koncertech pokračovali. Tentokrát se ještě lépe připravíme na váš zájem a zvýšíme počet míst k sezení.