608 436 941

Ohlédnutí za kulturním létem v Trhových Svinech

Autor: Mgr. V. Korčaková | Zveřejněno: 29. srpna 2021 | 29x

Letošní srpen byl opět na kulturní události velmi bohatý. Zaměřím se na ty akce, na jejichž organizaci jsem se osobně podílela. Začněme tou nejčerstvější a bezesporu i největší kulturní událostí tohoto léta a následně se vracejme v čase.

23. ročník Festivalu Karla Valdaufa

Mezi ztráty loňského roku patřilo i zrušení 23. ročníku Festivalu Karla Valdaufa. I konání letošního ročníku bylo do poslední chvíle nejisté, a to nejen kvůli proticovidovým opatřením. Museli jsme počkat, až bude vysoutěžena rekonstrukce náměstí a Trocnovské ulice, abychom se domluvili s vítěznou stavební firmou, jak má naplánovaný harmonogram prací. Díky tomu, že firma Strabag naplánovala práce na náměstí až na začátek září, bylo konání festivalu umožněno. Oproti jiným ročníkům ale bylo podstatně méně času na přípravu, přesto si myslím, že vše dopadlo velmi dobře.

Poté, co se předloňské rozšíření programu festivalu setkalo s velmi pozitivním ohlasem, nebylo pochyb, že i letos chceme takto pokračovat.

V pátečním programu vystoupily hned dvě kapely, a to Laura a její tygři a Sto zvířat. Odměnou všem pořadatelům bylo roztančené náměstí.

Hvězdou sobotního dopoledne věnovaného dětem byl dobře známý Michal Nesvadba z Kouzelné školky, který od první chvíle děti vtáhl do hry. Děti zaujal i Martin Čejka, kouzelník a iluzionista.

V programu nechybělo ani vystoupení tanečního souboru Kukačky a nejedno děvčátko okouzlila vystoupení mažoretek skupiny Starlette.

Bohužel se festivalu nemohl zúčastnit Karel Valdauf ml., který se v té době účastnil Noir film festivalu, kde zastupoval zesnulou paní Hanu Maciuchovou.

Zahájení nedělního dopoledne se tentokrát ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit ani senátor Tomáš Jirsa, poprvé ale návštěvníky festivalu pozdravil jihočeský hejtman MUDr. Martin Kuba. Jeho ani návštěvníky neodradilo deštivé počasí, které poznamenalo začátek programu. Pan hejtman se velmi zajímal o život v našem městě a měli jsme čas vyměnit si názory na celou řadu otázek.

Velice děkuji všem návštěvníkům, sponzorům a také těm, kteří s podíleli na přípravě festivalu. Věřte, že už v průběhu festivalu se plánuje další ročník. Všímáme si toho, co by se dalo příště napravit, zaznamenáváme i vaše podněty a těšíme se, že nám zachováte přízeň i příští rok.

Více o atmosféře festivalu napoví fotografie, kompletní fotogalerie je zveřejněna na webových stránkách města Trhové Sviny.

Foto: Jan Kypet Šmíd