608 436 941

Trhovosvinenská padesátka  (7.ročník)

Autor: Jirka Steinbauer a Luboš Marek | Zveřejněno: 20. března 2021 | 59x

Dálkový pochod

Duben a pochod se blíží a my máme vše domluveno a zajištěno, jen nevíme, jaká budou omezení ze strany státu.

Pochod plánujeme na sobotu 24. 4. 2021. Start na 51 km nebo krátkou trasu Trhové Sviny - Kaplice cca 24 km probíhá od 6:00 do 9:00.

Pokud bude pěkné počasí, startujeme ze Žižkova náměstí v Trhových Svinech, v případě nepříznivého počasí ze stadionu TJ Spartak. Pochod se ale zcela určitě koná za každého počasí.

Počítáme s tím, že po Velikonocích již nebude nouzový stav a budeme moci pochod uskutečnit. Doufáme, že již bude možné bez omezení cestovat mezi okresy a po celé republice, aby k nám mohli přijet všichni, kdo mají o akci zájem. 

Pokud by to nebylo možné, tak bohužel musíme ještě akci přesunout o měsíc na 22. 5. 2021 a ještě máme v záloze červen, takže pochod zcela jistě bude.

Vzhledem k této nelehké době by bylo dobré a žádoucí (pokud se chystáte ve větší skupině) , aby se nesešlo najednou příliš mnoho účastníků, a to na časech startu, na občerstvení a také v cíli, roztroušení turistů během pochodu je jinak vzhledem k délce trasy zcela v pohodě.

Ukončení pochodu bude do 23:59 hodin na stadionu TJ Spartak a cíl bude otevřen od 12:30 hodin. Dostatek času tedy i pro toho, kdo vyjde až v 9:00 hodin.

Přesné a podrobné informace a pokyny budou na stránkách pochodu www.pochodsviny.cz .

Sledujte je zejména po Velikonocích, kdy už snad budeme vědět více, co je možné uskutečnit. 

V Kaplici na vás čeká občerstvení s polévkou, v Ločenicích zase libovolný nápoj - ať podpoříme vždy nějakou hospůdku či restauraci. Ještě je také domluveno otevření hospůdky po cestě na zřícenině Pořešin. Pokud se někdo přihlásí na trasu Trhové Sviny - Kaplice, tak uděláme ještě jedno občerstvení, jinak děláme dvě občerstvovací zastávky na trasu 50 km a první bude až v Kaplici. Půjde-li někdo trasu Kaplice – Trhové Sviny (cca 27 km), bude start v Kaplici v restauraci U Sedláčka od 10:30 do 12:30 hodin. Dříve v Kaplici neodstartujete, restauraci zde otevřou právě až v 10:30.

Těšíme se na vás!