608 436 941

Talentovaná softballová mládež

Autor: Václav Petřík | Zveřejněno: 17. listopadu 2020 | 34x

Středisko Talentované mládeže T. Sviny obdrželo finanční prostředky z dotačního programu kraje

Středisko Talentované mládeže Trhové Sviny obdrželo finanční prostředky z dotačního programu kraje na Podporu sportovní činnosti dětí a mládeže, výkonnostního sportu, Opatření č. 2 Podpora výchovy talentované mládeže. 

Středisko se zabývá podporou hráčů a hráček softballu a získané finanční prostředky z poskytnuté dotace umožnily především zajištění pravidelných tréninkových bloků, poskytnutí fyzioterapeutických služeb, které jsou nezbytné pro regeneraci zejména po podávaných výkonech hráčů. 

Také byl realizován Letní camp talentované mládeže, kde se setkali účastníci z různých klubů Jihočeské kraje. Camp byl pořádán v areálu SOŠ Blatná, která nabízí veškeré zázemí potřebné pro realizaci tréninkových aktivit a další zázemí. Účastí se hráči zdokonalovali především v technice nadhazování, pálkařské technice a posilování výkonnosti a vytrvalosti. To, že se letního campu účastnili hráčky a hráči z různých týmů je přínosem především z toho důvodu, že si vyzkouší hru mezi sebou, seznámí se s technikou hráčů z ostatních týmů a pro ně není problém účastnit se jako hráč turnajů reprezentačního výběru mimo svůj „domovský“ tým. Dvě hráčky se také účastnily zároveň soustředění reprezentačního výběru v Praze. 

Další část prostředků hradila nákup moderního tréninkového vybavení, úhradu nákladů na využití tréninkových sportovišť a cestovní náklady související s účastí na některých akcích. Za skvělý výkon považujeme účast našich hráčů a hráček na některých akcí reprezentačního výběru U15 a U18 například v Itálii, kdy členka U15 byla zařazena do základní sestavy reprezentace. Další z hráček U18 vybojovala účast v Play Off extraligy žen. 

Pro sezónu 2020/21 se do výběrů U15 a U18 přihlásilo 5 hráček. Aktuálně v programu STM pokračují vybraní 2 chlapci a 3 dívky z týmů SC Pigs a Sokol Hluboká. Na sezónu 2020/21 je STM rozšířena i pro dvě hráčky Spartak Sezimovo Ústí.

STM SC Pigs 2020/21 se opět rozběhne nejpozději od 1. 12. 2020. Program v loňském i stávajícím roce je podporován také prostředky České softballové asociace. Bez těchto prostředků bychom zcela určitě nemohli poskytnout zázemí a podporu v takové míře a víme, že cíl našich aktivit jsme naplnili.