608 436 941

Letní camp STM Trhové Sviny

Autor: Za STM Trhové Sviny Dušan Hanzal | Zveřejněno: úterý 28. července 2020 | 68x

Letní camp talentované mládeže spadající pod středisko Trhové Sviny byl dlouhodobě plánován v lokalitě Blatná, kde se hrávala 2. liga žen. Nabídka místního SOŠ plně zaručovala komfort účastníkům v areálu školy v podobě ubytování, stravování a sportovního vybavení včetně místního personálu se vším pomoci.

Camp proběhl v posledním turnusu od 13. do 17. července a zúčastnilo se jej jedenáct účastníků z původně dvanácti plánovaných. Program a trenérské obsazení zajišťovala dvojice zkušených trenérů SC Pigs Trhové Sviny. Účastníci ve složení sedm dívek a čtyři chlapci z Jihočeských klubů SC Pigs T.Sviny, Sokol Hluboká a HH Sezimovo Ústí absolvovali bohatý program ze specifické, běžecké a kondiční přípravy. Celkem účastníci absolvovali třináct tréninkových bloků.

Zvláštní pozornost byla věnována pálkařské přípravě a nadhazování. Camp nabídl velké množství tréninkových podob pro nácvik pálení v podobě technických možností: tunel, skreeny, stativy či různé druhy pálek od tyčí, lehkých či těžších krátkých pálek po upravenou hokejovou brankařskou hůl. Rovněž míčové vybavení bylo pestré - od lehkých golfových míčků, přes dětské míčky do bazénů, po těžší míče na házení, respektive pálení v několika váhových a velikostních provedeních. Běžecká příprava byla zaměřena na rychlostní i vytrvalostní složku. Samostatný blok pro nácvik skluzů v různých podobách byl velkým zpestřením, a to i díky deštivému počasí, kdy to opravdu pěkně klouzalo. Večerní program byl naplněn turnaji ve slowpitch, fotbálku a bowlingu. Nakonec došlo i na kulturu, kdy internátní klavír umožnil chlapcům ukázat i něco více.

Do programu byl zakomponován výjezd do Prahy v podobě účasti dvou hráček na soustředění reprezentace, pro chlapce pak šlo o speciální pražský trénink pálky a nadhozu. Všichni měli následnou možnost sledovat extraligové zápasy mužů včetně večerního pod umělým osvětlením.

Díky koordinátoru STM byl celý camp včetně větší části materiálového zajištění hrazen z Grantu Jihočeského kraje - Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže, výkonnostní sport. Opatření č. 2: Podpora výchovy talentované mládeže.