608 436 941

Úspěchy našich nejmladších …

Autor: Ing. Marek Rojdl, předseda oddílu kuželek T. Sviny | Zveřejněno: 19. února 2020 | 124x

Další soutěžní kuželkářská sezóna 2019/2020 je zase skoro za námi a tak je čas napsat něco málo o úspěchu našich nejmladších členů oddílu kuželek.

Dne 14.12.2019 se uskutečnilo Mistrovství okresu Č. Budějovice jednotlivců pro rok 2020. Náš oddíl měl na přeborech zastoupení v počtu 9 hráčů a hráček v kategoriích mladší žáci, starší žákyně, dorostenci a dorostenky. S výčtem úspěchů začnu od těch nejmladších, kdy v kategorii mladších žáků obsadil 2. místo František Polák a 3. místo Filip Rojdl. Dále v kategorii starších žákyň obsadila 1. místo Nela Koptová, v kategorii dorostenek obsadila 1. místo Nikola Kroupová, 2. místo Eliška Klímová a 3. místo Nela Horňáková. V kategorii dorostenců obsadil 2. místo Martin Klíma.

Všichni zúčastnění postoupili do vyššího kola přeborů – tedy na Mistrovství Jihočeského kraje jednotlivců, které se dne 26. 1. 2020 konalo dle kategorií na kuželnách v Blatné (kategorie žáků, žákyň), ve Strakonicích (kategorie dorostenek) a v Českých Velenicích (kategorie dorostenců). Největšího úspěchu dosáhl v kategorii mladších žáků František Polák, který obsadil 2. místo a dále pak Nela Koptová v kategorii starších žákyň, která obsadila rovněž 2. místo.

Myslím si, že naši nejmladší hráči dosáhli velmi slušných výsledků a kvalitně reprezentovali náš oddíl i naše město. Pro některé z dětí to byla rovněž i soutěžní premiéra a věřím, že to i pro ně samotné muselo být velmi těžké a stresující, postavit se na soutěžní dráhu a hrát poprvé tzv. „sám za sebe a na ostro“, protože to už nebyl žádný trénink … Pevně však věřím, že každá taková zkušenost posouvá každého hráče zase o krok dál, upevňuje jeho sebevědomí a připravuje ho na další starty v soutěžích. 

Dále oddíl kuželek pořádá za podpory města a sponzorů letos v červnu již 10. ročník Trhovosvinenského turnaje v kategorii „100 HS registrovaní hráči“. 

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat našim trenérům, kteří se věnují práci s mládeží a rodičům, kteří podporují své děti v tomto méně známém a mnohdy i málo prezentovaném sportu. V neposlední řadě bych chtěl ještě jednou poděkovat naší oddílové mládeži, byť zde nejmenované, za jejich přístup, úsilí a reprezentaci a popřát jim všem mnoho dalších pěkných výsledků v tomto sportu a pevné nervy, pokud se někdy něco nepodaří a kuželky třeba nepadají, jak hráči chtějí.