608 436 941

Pohárový závod přípravek

Autor: Michaela Hálová | Zveřejněno: středa 20. listopadu 2019 | 76x

Tradiční pohárový závod přípravek ve sportovní gymnastice

Dne 12.10. zorganizoval náš oddíl sportovní gymnastiky TJ Spartak Trhové Sviny tradiční pohárový závod přípravek ve sportovní gymnastice. Tento závod se zatím vždy konal ve školní tělocvičně, ale letos z důvodu rekonstrukce podlahy v této tělocvičně se závod konal ve sportovní hale. Zúčastnilo se ho 6 oddílů z Jihočeského kraje, které reprezentovalo 61 dětí. Letos byl překvapivě velký počet závodníků. Obyčejně bývají závody přípravek relativně malé, do 40 dětí. Výhodou bylo, že přijelo více rozhodčích, a tak závod proběhl poměrně rychle.

Děti byly rozděleny do čtyř kategorií. Nejmladší kategorie závodily na nářadí i v technických disciplínách, starší děti závodily pouze v technických disciplínách (šplh, shyby, vznosy, člunkový běh, skákání přes švihadlo, skok do dálky). Pro ukrácení času jsme dětem zorganizovali malou výtvarnou soutěž. Vytvořené obrázky byly vystaveny v tělocvičně.

Výsledky našich malých závodníků si můžete najít na našich stránkách. Tyto závody jsou velmi důležitou přípravou nových gymnastek a gymnastů na skutečné závody. Děti se učí, jak závody fungují, jak se mají chovat a že se nemusí ničeho bát. Trenéři mohou ještě svým svěřencům napovídat sestavy a pomáhat jim, aby se nebáli. Doufejme, že nám přibudou noví stateční závodníci.