608 436 941

Podzimní turnaj ve stolním tenisu

Autor: Ing. Dušan Plachý předseda oddílu při TJ Spartak Trhové Sviny z.s. | Zveřejněno: pátek 28. prosince 2018 | 338x

Tradiční sportovní akce, turnaj ve stolním tenisu

Oddíl stolního tenisu při TJ Spartak Trhové Sviny z.s. ve spolupráci s oddílem rekreačního sportu pod záštitou města Trhové Sviny v sobotu 24. listopadu 2018 opětovně uspořádal ve sportovní hale v Trhových Svinech již 9. ročník tradičního podzimního turnaje žákyň, žáků a mužů ve stolním tenisu.

Turnaje žáků a žákyň se celkem zúčastnilo 16 dětí. Všechny žákovské turnaje se hrály ve skupinách, kdy hrál každý hráč s každým. Vítězkou v turnaji žákyň se stala Aneta Ježková, která obhájila loňské vítězství. V turnaji mladších žáků se vítězem stal Kristian Korčak a v turnaji starších žáků pak Matyáš Masopust. Věříme, že děti byly s turnajem a se získanými cenami spokojené.

Turnaj mužů byl rozdělen, a to odděleně pro neregistrované hráče a pro registrované hráče regionálního přeboru RPI až RPIII. Do turnaje se celkem přihlásilo 31 mužů a 1 odvážná žena, která se nebála změřit síly s muži. V turnaji si hráči nejprve zahráli dle rozlosování ve skupinách po 5 až 6 hráčích o postup do hlavní soutěže, kdy do této soutěže postupovali vždy první 2-3 hráči ze skupiny. Ostatní hráči vyřazení z bojů v hlavní soutěži si poté zahráli o cenu útěchy. Hlavní soutěž se následně hrála systémem každý hráč s každým, s tím, že se započítávaly výsledky z již odehraných zápasů v úvodních skupinách. Soutěž útěchy se hrála vyřazovacím systémem, tzv. „pavouk“. Vítězem turnaje neregistrovaných hráčů se stal Kamil Maroušek a turnaje registrovaných hráčů pak Luboš MAREK ml.

Konečné výsledky turnaje:

Pořadí

Žákyně

Žáci (mladší)

Žáci (starší)

1. místo

Aneta Ježková

Kristian Korčak

Matyáš Masopust

2. místo

Veronika Plachá

Martin Švec

Martin Dumko

3. místo

Eliška Fojtlová

Jakub Fojtl

Patrik Slivka

Pořadí

Muži (neregistrovaní)

Muži (registrovaní)

1. místo

Kamil Maroušek

Luboš Marek ml. (TJ Spartak Trhové Sviny)

2. místo

Richard Princ

Jan Adam (SK Pedagog České Budějovice)

3. místo

Martin Dumko

Jakub Lenz (TJ Spartak Trhové Sviny)

Všem vítězům tímto ještě jednou blahopřejeme.

Velké díky v neposlední řadě patří sponzorům turnaje, a to městu Trhové Sviny, panu Markovi Pokornému (Restaurace a penzion Centrum Trhové Sviny), společnosti COOP THERM spol. s r.o., panu Miloši Pavlovi (AUTO PAVEL s.r.o.), panu Františkovi Habrovi a panu Františkovi Bartošovi, kteří věnovali některé z cen do turnaje.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za účast. Věříme, že byli spokojeni stejně jako my, pořadatelé, a budeme moc rádi, když se zúčastní i příště.

Hlavním úspěchem je pro nás skutečnost, že i náš malý oddíl je schopen uspořádat pěkný a povedený turnaj se vším všudy, co k tomu patří, a že se také řada hráčů proto k nám ráda vrací.

V závěru bychom rádi podpořili případné zájemce stolního tenisu (ping-pongu) s tím, že budou-li mít chuť si s námi „pinknout“, rádi je přivítáme na našich trénincích ve sportovní hale (Tovární 910) v Trhových Svinech, kde pravidelně trénujeme od září do června každé pondělí v čase od 19:00 do 21:00 a každou neděli v čase od 10:30 do 12:30.

Za oddíl stolního tenisu

dusan.plachy@seznam.cz, www.tjspartakts.cz/sekce/stolni_tenis/