608 436 941

51. Nord Bohemia Grand Prix karate v Ústí nad Labem

Autor: Trenér  Martin Hermann | Zveřejněno: 23. října 2019 | 60x

Stříbro v kata muži U21 získal Libor Kuchař

Další úspěch trhosvinenského karatisty

51. Nord Bohemia Grand Prix karate v Ústí nad Labem

Stříbro v kata muži U21 získal Libor Kuchař

V sobotu 19. října 2019 se v Ústí nad Labem konaly jedny z největší závodů v rámci České republiky - 51. Nord Bohemia Grand Prix 2019. Toto otevřené mistrovství je zároveň zařazeno do nominačních turnajů, tzn., že první 3 závodníci z jednotlivých kategorií, kteří získají na nominačních závodech nejvíce bodů, postupují na mistrovství České republiky. To se bude v letošním roce konat 7. - 8. prosince 2019 v Praze.

Do haly zimního stadionu se sjelo více jak 690 závodníků. Jednalo o otevřené mistrovství a nebylo potřeba se na tyto závody nominovat, proto měl turnaj i zahraniční účast. Zúčastnili se ho karatisté ze Slovenska, Německa, Ukrajiny, Polska, Rakouska, ale také z Arménie, Ázerbájdžánu, Indie, Kamerunu, Arabských Emirátů a samozřejmě České republiky. Závodníci v disciplíně kata dle pravidel WKF předvádí vše, co se naučí při mnoha hodinách tvrdého tréninku. Soutěžící musí dodržet přesně danou technickou sestavu s nasazením a dodržením všech předepsaných chvatů, krytů, úderů a kopů je velmi náročné.

V soutěži kata v disciplíně muži U21 let se podařilo Liboru Kuchařovi projít do finále, kde nestačil na závodníka Tomáše Koubu z Kessl Ryu Shotokan Praha, a tak získal pro naše barvy stříbrnou medaili.