Závodníci Sebeobrany AKJ z Trhových Svinů uspěli

Autor: Martin Hermann, předseda oddílu Sebeobrana AKJ | Zveřejněno: úterý 22. října 2019 | 122x

Čtyři medaile získali sourozenci Kuchařovi v Krajské lize v karate

III. kolo Krajské ligy v karate

V sobotu 12. října 2019 se ve sportovní hale v Horní Stropnici konalo III. kolo Krajské ligy v karate. Této krajské soutěže se účastnilo sto patnáct závodníků z dvanácti oddílů a škol karate z celého Jihočeského kraje.

Soutěž začala po deváté hodině disciplínou kata - souborná cvičení, kde závodníci musí zacvičit technicky správně povinnou sestavu složenou z postojů, krytů, úderů a kopů proti imaginárním útočníkům. Proti sobě nastupovali vždy dva soutěžící rozlišení červenou (AKA) a modrou (AO) šerpou. Po odcvičení obou závodníků se rozhodčí pomocí barevných praporků přiklonili k barvě šerpy vítěze.

Ve sloučené kategorii juniorek a dorostenek získala stříbrnou medaili Andrea Krebsová a bronzovou příčku obsadila Michaela Kuchařová. V kategorii kata muži zvítězil Libor Kuchař po perfektně zacvičené kata.

Po soutěži kata se konal slavnostní nástup všech soutěžících a rozhodčích. Odpoledne začala disciplína kumite – sportovní zápas dvojic dle pravidel WKF. Zde proti sobě nastupují závodníci v jednotlivých věkových a váhových kategoriích a jsou rozděleni podle pohlaví. Zápas trvá od 1,5 minuty u mladších žáků až po 3 minuty u dospělých. Soupeři jsou opět rozlišeni barevnými šerpami modrou a červenou a barvě také odpovídají chrániče na ruce a nohy. V kategorii muži opět exceloval Libor Kuchař a získal zlatou medaili. V kategorii juniorek obsadila stříbrnou pozici Michaela Kuchařová.

Rád bych poděkoval všem závodníkům za vzornou reprezentaci oddílu a blahopřeji medailistům k pěkným výsledkům a přeji všem mnoho zdaru v dalším sportovním snažení.