608 436 941

Mistry navzdory

Autor: Jiří Krauskopf | Zveřejněno: úterý 22. listopadu 2022 | 48x

Informace o několika nových knihách v minulém čísle TSL mě přivedla na myšlenku sdělit čtenářům, že jsou vydávány i jiné knihy.

Titulek článku je první částí názvu knihy. Celý pak zní: „Mistry navzdory, jak dorostenci TJ IGLA Č. Budějovice titul získali“. (viz snímek)

Na první pohled to vypadá, že název knihy příliš nenapovídá nějaké souvislosti s naším městem. Kdo si knihu ale přečte, určitě tam tu souvislost najde, zvláště když se tam název města i objeví. Starším určitě více řekne jméno autora, který je odchovancem místního fotbalu. Svým způsobem lze proto knihu chápat i jako příspěvek k letošnímu připomenutí 100. výročí založení fotbalového klubu v T. Svinech.

Možná mnohé zarazí trochu zvláštní první část titulu knihy. Věřím, že po jejím přečtení, bude i volba této části názvu zřejmá. A tak by se kniha mohla stát mladým fotbalistům inspirací v jejich činnosti, inspirací k překonávání překážek. Úspěch nepřichází sám, je za ním hodně práce, potu a mnohdy i štěstí. Co myslíte, mohla by se tato kniha stát hezkým dárkem pod vánočním stromkem? A věřím, že nejen pro mladé fotbalisty, ale i pro další věkové skupiny.

Pokud ano, pak máte možnost si ji zakoupit nejen v Č. Budějovicích (Okresní fotbalový svaz ČB, prodejna knih Duha v Plachého ul., v kanceláři Tipsport v České l.), ale i v místním KIC.

Vzhledem k počtu, ale i štědrosti sponzorů (např. Jihočeský kraj, Statutární město Č. Budějovice) mohla být prodejní cena knihy (A4, 160 stran) stanovena na 349 Kč.

Příjemné prožití adventního času a příjemné počtení Vám přeje