608 436 941

Czech Bohemia Open Českého svazu Allkampf Jitsu

Autor: Martin Hermann Předseda oddílu Sebebrany AKJ SKP České Budějovice | Zveřejněno: sobota 16. dubna 2022 | 61x

Závodníci z Trhových Svinů uspěli na Mistrovství  České republiky v sebeobraně

V sobotu 9. 4. 2022 se ve sportovní hale v Strupčicích u Chomutova konalo Mistrovství ČR Czech Bohemia Open Českého svazu Allkampf-Jitsu. Republikový šampionát byl první soutěží v letošním roce a zúčastnilo se ho přes 270 závodníku z 37 klubů bojových umění z České republiky.

Soutěž v bojovém umění se konala v celkem sedmi disciplínách: Hard kata - jsou předváděny sestavy z karate, Allkampf-Jitsu nebo Taekwon Do, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji a v plném nasazení. Self Defense a Self Defense realistic jsou disciplíny sebeobrany a jsou ukázkou toho, jak by mohly být techniky bojového umění aplikovány v násilných střetnutích. Cílem je demonstrovat schopnost trénovaného bojovníka použít sílu k přemožení útočníka (nebo útočníků) v těch situacích, které to vyžadují. Fighting, Grappling a Kick Light jsou různě kontaktní sportovní zápasy, ve kterých musí závodníci předvést, ve Fightingu závodníci používají kopy, údery, ale také porazy a boj na zemi, kde je ji zakázáno provádět údery, Grappling je boj pouze v úchopu, velmi podobné Judu a Kick Light je v podstatě spojení obou předchozích disciplín. Disciplína Ribbons Getting je určena nejmladším dětem, kdy se hravým způsobem simuluje duel a děti se učí koordinaci a obratnosti. Závodníci se snaží vzájemně si odebrat stužky, které jim visí za páskem a vítězí závodník, který v časovém limitu odebere všechny soupeřovy stužky.

Výsledky členů oddílu Sebeobrana AKJ Sportovní klub policie České Budějovice v Trhových Svinech:

Michaela Kuchařová

1. místo v HARD KATA - Muži a ženy +18, do 1.kyu

 2. místo KICK LIGHT - Ženy 19-40, +65 kg

 2. místo v SELF DEFENSE REAL - Muži a ženy +18, 5-1.kyu

 2. místo v SELF DEFENSE CREATIVE - Muži a ženy +18, 5-1.kyu

Libor Kuchař 

2. místo v HARD KATA - Muži a ženy +18, do 1.kyu

 2. místo v SELF DEFENSE REAL - Muži a ženy +18, 5-1.kyu

Eliška Dvořáková 

2. místo v HARD KATA - Starší žákyně U14 10-13,

 3. místo v SELF DEFENSE CREATIVE - Starší žákyně U14 10-13, 10-6.kyu

Anežka Dvořáková 

2. místo v RIBBONS GETTING - Mladší žákyně 7-12, -130 cm

Josef Filipčík 

2. místo v SELF DEFENSE REAL - Žáci a žákyně U14 6-13, 5.-1.kyu

Oddíl Sebeobrany Sportovního klubu policie České Budějovice díky výkonům svých závodníků vybojoval 3. místo mezi kluby za domácím Tiger Fight Club Chomutov a FC Samurai Chodov.

Veliké díky patří všem soutěžícím a trenérům za to, že se v tak krátkém čase připravili na tuto soutěž a rovněž i rodičům našich nejmenších závodníků za podporu.