608 436 941

Zprávy z oddílu volejbalu

Autor: Dagmar Lošková, Lukáš Janků, trenéři mládeže | Zveřejněno: 18. června 2019 | 273x

Volejbalové soutěže

Oddíl volejbalu TJ Spartak ukončil v červnu další sezonu. Dobře se dařilo našim ženám, které hrají okresní soutěž, skupinu A. Po podzimní a jarní části soutěže skončily na druhém místě. Mužům se tolik nedařilo a umístění v závěru tabulky nutí k zamyšlení, jak tento sport u nás oživit a také omladit.

Druhým rokem máme také oddíl mládeže. Počáteční obavy, že děti nebudou mít o volejbal zájem, se nenaplnily. Trénuje kolem dvaceti dětí, převážně dívek. Současný systém trénování dětí je postaven na tzv. barevném volejbalu, ve kterém jsou pravidla a dovednosti zjednodušené. Letošní rok jsme se zúčastnili třech turnajů v modrém, tedy „nejvyšším“ barevném volejbale. Hráli jsme také čtyřkolový okresní přebor trojic minižákyň. Přesto, že se naše žákyně neumístily na předních příčkách, máme z nich velkou radost. Dokázaly hrát, zahrát si a někdy i porazit takové oddíly, jako je Madeta, Jihostroj, Hlincovka, Tábor a další, které mají nesrovnatelné tréninkové podmínky.

Příští školní rok chceme pokračovat, přibrat nové žáky a žákyně, a pokud se nám to povede i rozšířit tréninky na další den. Fotografie je z posledního kola okresní soutěže. Sedí Kateřina Šulistová a Veronika Popovičová, zleva stojí Michaela Chrtová, Kateřina Homerová, Vendulka Friedlová, Martina Peerová a Barbora Homerová. Turnajů se dále zúčastnily: Barbora Korčaková, Gabriela Bildová, Martina Vomáčková, Vendula Vomáčková a Tereza Sojková.