608 436 941

Gymnastky státní svátek oslavily na závodech

Autor: Michaela Hálová | Zveřejněno: 23. listopadu 2018 | 182x

Krajský přebor družstev Jihočeského kraje a Kraje Vysočina

Krajský přebor družstev Jihočeského kraje a Kraje Vysočina - podzim 2018, gymnastika

V den státního svátku 17.11. 2018 měl  náš oddíl tu čest pořádat ve spolupráci s oddílem Merkur České Budějovice Krajský přebor družstev ve sportovní gymnastice žen. Závod se konal z pověření ČGF-KSK Jihočeského kraje a Kraje Vysočina za finanční podpory KÚ Jihočeského kraje.

Závod probíhal ve sportovní hale od 9:00 do 17:00. Ředitelem závodu byl Jan Steinbauer, funkci hlavní rozhodčí zastávala Dita Jírová z oddílu Jindřichův Hradec. Jako hlasatelka nás závodem provázela naše bývalá gymnastka Kateřina Běláčová.

Za oddíl Trhové Sviny závodilo 5 družstev a dvě dívky hostovaly v oddíle MAS Sezimovo Ústí. Pouze v nejmladší kategorii (VI.liga) závodila naše dvě družstva. K největším úspěchům patřilo druhé místo hostujících gymnastek Elišky Kučerové a Šárky Tisoňové ve III.lize a třetí místo družstva Trhových  Svinů také ve III.lize, kde závodilo 7 družstev. Družstvo Trhových Svinů ze IV. ligy skončilo také třetí, ale v této kategorii byla pouze tři družstva. Další výsledky najdete ve výsledkové listině.

Na závěr závodu se představily nejlepší gymnastky Jihočeského kraje a Kraje Vysočina z oddílů Merkur České Budějovice a MAS Sezimovo Ústí. Tato družstva závodí ve II. lize a mají možnost postoupit na Mistrovství ČR. Přestože dívky závodily na našem poměrně nekvalitním nářadí, předvedly výborné výkony.

Celý závod proběhl podle plánovaného časového rozpisu a naštěstí se nikdo nezranil. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomáhali při organizaci závodu a také pracovníkům technických služeb  MÚ Trhové Sviny, kteří zajišťují náročnou přepravu nářadí ze školní tělocvičny do sportovní haly a zpět.