608 436 941

Úspěch v Brně

Autor: N. Hálová | Zveřejněno: středa 24. listopadu 2021 | 9x

Ve dne 21. 11. 2021 proběhlo v Brně Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice mužů – povinné sestavy. V kategorii nejmladších žáků do 9 let reprezentovali celý Jihočeský kraj pouze dva účastníci. Jeden za Merkur ČB a jeden za TJ Spartak Trhové Sviny. Právě za druhý zmiňovaný oddíl závodí Eduard Pitálek.

Závodníci to neměli jednoduché. Vždyť rok a půl byly všechny sportovní oddíly uzavřeny, neprobíhaly tréninky ani závody. Trénovat tak mohli pouze doma, prostřednictvím on-line tréninků. Naštěstí před prázdninami se již sportovci mohli do tělocvičen vrátit a proběhlo i letní soustředění. Připravit se tak mohl i Eda a nakonec na krajském přeboru v Českých Budějovicích obsadil druhé místo. Díky dostatečnému počtu získaných bodů se nominoval právě na Mistrovství ČR. V této prestižní soutěži nakonec obsadil krásné 20. místo, kdy předběhl i svého přemožitele z krajského kola a stal se tak nejúspěšnějším jihočeským gymnastou v kategorii nejmladších žáků. Gratulujeme.