608 436 941

Národní pohár mládeže v Allkampf-Jitsu 15.5.2021 E- turnaj

Autor: Martin Hermann, předseda oddílu Sebeobrany AKJ | Zveřejněno: pátek 4. června 2021 | 80x

Čtyři medaile pro bojovnice Sebeobrany AKJ z Trhových Svinů

15. května 2021 se konal E-turnaj 2. kolo Národního poháru mládeže v Allkampf-Jitsu. Forma E-turnaje byla zvolena z důvodu vládních omezení covid 19. Jednalo se o postupový závod na 24. Mistrovství ČR v AKJ, který pořádal oddíl Sebeobrany AKJ ŠBU Most.

Na přebor se přihlásilo rekordních 111 závodníků ze Školy bojových umění Most, Tiger Fight club Chomutov, Perun Gym Most, Samurai Fight club Shin karate Chodov, AKJ Škola Bojových umění Plzeň, AKJ Haciman Lázně Toušeň, AKJ SKP České Budějovice, Sebeobrana AKJ na ZŠ v Trhových Svinech a TJ karate Nové Hrady.

Naši závodníci z oddílu Sebeobrany AKJ SKP ČB při ZŠ v Trhových Svinech se v početném startovním poli rozhodně neztratili, když v kategorii mladší žákyně D0a zvítězila Karolína Machutková a stříbro v téže kategorii vybojovala Anežka Dvořáková. V kategorii mladších žákyň D4a vybojovala stříbrnou medaili Blanka Leitbegová. V kategorii juniorek přidala čtvrtou, tentokrát bronzovou medaili pro naše barvy Blanka Bušková.

Samotná soutěž proběhla 15. 5. 2021, kdy jednotliví závodníci cvičili určené sestavy (kata, kombinace, kihon) a prováděli přerážecí techniky dle propozic, cvičení natočili na video a pak zaslali pořadateli E-turnaje elektronicky. Ve dnech 16.- 7. 5. 2021 byla provedena administrace zaslaných videozáznamů, kdy tyto roztřídili pořadatelé - zapisovatelé do jednotlivých kategorií a dále pak komise rozhodčích AKJ ČR provedla vyhodnocení a stanovila pořadí jednotlivých závodníků. Ceny jednotlivým medailistům v daných kategoriích byly zaslány poštou, nebo předány osobně za dodržení hygienických opatření.

Vzhledem k tomu, že soutěž nebylo možno v současné době organizovat klasickou kontaktní formou a bylo nutné vybrat závodníky, kteří budou v letošním roce reprezentovat Jihočeský kraj na 24. Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu 5. v Chomutově, byla zvolena tato forma E-turnaje. Ze strany rodičů i dětí jsme zaznamenali velice kladné ohlasy na tuto naši aktivitu, protože dle jejich vyjádření jim tréninky a soutěže velmi chybí.

Vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií bylo zveřejněno na FB a Web stránkách Českého svazu Allkampf-Jitsu, SKP AKJ České Budějovice.