608 436 941

Neštěstí nechodí po horách …

Autor: František Slípka, Hana Halešová, Jaroslav Salcer | Zveřejněno: 21. dubna 2021 | 276x

 Et je cours
 Je me raccroche à la vie
 Je me saoule avec le bruit
 Des corps qui m'entourent
 (Zaz, francouzská šansoniérka)

Zastavilo se mi srdce, říkáme při obdržení špatné zprávy. Takový pocit mělo mnoho z nás poté, co jsme se během posledního březnového víkendu dozvěděli o tragickém úmrtí MUDr. Lenky Chromčákové. Lékařka pečující v našem městě o většinu dětí i dorostu tragicky zemřela ve věku nedožitých 58 let.

Paní doktorku z její rodné jižní Moravy zavedl život do Trhových Svinů na počátku 90. let po vystudování Lékařské fakulty Karlovy univerzity. Brzy poté už se ve své ordinaci vzorně, citlivě a s úsměvem starala o své malé i větší pacienty. Leckteré z „jejích prvních dětí“ k ní nyní vodily již své vlastní potomky – vždyť byla nejvyhledávanější místní dětskou lékařkou již 30 let. Bylo jistě velmi těžké vysvětlit tolika jejím dětským pacientům, že ke své paní doktorce už na kontrolu nepůjdou…

MUDr. Lenka Chromčáková spolu s manželem, též dětským lékařem, vychovala dva syny a své volné chvíle věnovala vedle rodiny řadě činností – ráda a skvěle vařila a pěstovala květiny, milovala jógu, procházky se svým psem, návštěvy divadla, koncertů a také francouzštinu a výše zmíněnou autorku a interpretku.

Děkujeme, že jste zde žila s námi, žila pro své dětské pacienty - a nejen pro ně. Loučíme se s Vámi, paní doktorko, úryvkem písně, jehož český překlad zní: Sebral jsem kousky skla,/ všechny střepy slepil,/ vše bylo průzračné jako voda./ Minulost už nejde změnit.

Sbohem paní doktorko, budete nám moc chybět.

Sbohem Lenko, měli jsme Tě rádi.