608 436 941

Rozloučení s velkým kamarádem a kolegou panem Karlem Studeným

Autor: SDH Trhové Sviny | Zveřejněno: 25. listopadu 2020 | 42x

Dne 3. 11. 2020 nás nečekaně a náhle opustil náš velký kamarád a kolega ze sboru dobrovolných hasičů města Trhové Sviny, pan Karel Studený. Bohužel jsme neměli možnost se s ním rozloučit, proto bychom jej chtěli alespoň touto formou připomenout a především otevřeně přiznat, jak moc nám bude chybět.

Karel působil už od dětství v základní organizaci sboru hasičů jako mladý hasič, později v roce 1979 se stal členem výjezdové jednotky. Prošel výcvikem v činnostech spojených s prací hasiče. Jeho největším potěšením byla práce s hasičskou technikou, proto byl také v jednotce zařazen na pozici hasič - strojník. Za jeho působnosti v jednotce pomáhal u mnoha požárů, technických zásahů a jiných mimořádných událostí.

Zcela oprávněně získal mnoho ocenění za práci u SDH. Z jeho dalších aktivit byla velice přínosná pomoc s výchovou mladých hasičů, účast při soutěžích v požárním sportu a v mnoha případech byl členem posádky našeho historického vozidla Praga. Byl výraznou osobností s nezapomenutelným upřímným projevem, velice obětavý, oblíbený a pro všechny hasiče byl nedílnou součástí našeho kolektivu. 

Vzpomínáme na něj a zůstane dlouho v našich srdcích.