608 436 941

6. ročník pochodu Trhovosvinenská padesátka

Autor: Jirka Steinbauer a Luboš Marek | Zveřejněno: 20. června 2020 | 147x

Děkuji všem účastníkům pochodu za to, že jste si udělali čas a měli chuť otestovat, co vaše tělo zvládne a pak vystartovali mezi 6 - 8. hodinou na trasu dlouhou 52 km, která ve skutečnosti měřila 54 km. Ti z vás, kdo měřili, jste se v cíli hlásili přes 54 km i více km.

Vystartovalo 85 účastníků, do cíle jich došlo 82, což je celkem pěkné číslo. Z toho bylo 37 žen a 48 mužů. 

Jako první žena přiběhla Lucie Horelicová (1989, Č.Budějovice) a hlásila, že má 61 km, jak si někde zaběhla, čas 7:45:00. Nejmladšími ženami byly Marie Martanová (1996, ze Spůle u Čkyně), čas 12:18:00 a Michaela Votruba (1996, z Ledenic), čas 12:27:00. Nejstarší ženou byla paní Marta Sokolíková (1961, z Trhových Svinů), čas 12:21:00. Jedna žena nedošla a ohlásila konec na 44. km v Žumberku.

U mužů jako první doběhl Jakub Malík (1991, Včelná) v čase 5:44:00. Nejmladší byli dva kluci - Ondřej Gajdoš (2004, Trhové Sviny) - ten ale ukončil svůj pochod v Rychnově u Nových Hradů na 38. km. Druhý z mladíků, Adam Petrák (2004, Trhové Sviny) došel do cíle s časem 14:37:00. Nejstarší muž byl jako loni pan Pavel Lenk (1954, Trhové Sviny), čas 13:17:00. Také jeden z mužů ohlásil konec na 44. km v Žumberku.

Všem gratuluji, že zvládli trasu 52 km v horku, na dost těžkém terenu. Nakonec nám tedy počasí přálo - v období deštivých dnů bylo v den pochodu opravdu teplo a slunečno. Výsledky eviduji zejména pro ty, kteří běží trasu jako závod, dále pak pro váš přehled, jak se to dá zvládnout. Borec je ale každý, kdo se postaví na start a ve zdraví dorazí do cíle. Až Luboš Marek ml. dostuduje, tak nám jistě připraví v budoucnu nějaké statistiky pochodu.

Poděkování patří sponzorům za finanční pomoc - Město Trhové Sviny (dotace Živé město), Jihostroj Velešín a.s. strojírenská firma, Michaela Šímová –salón Mladé, Miroslav Steinbauer – soukromý zemědělec, Mgr. Martina Veselá, Jaromír Látal, dále děkuji Cukrářství paní Ludmily Homolkové za výborné zákusky v cíli, paní Mgr. Hance Halešové za přípravu článků do Trhovosvinenských listů, městu Trhové Sviny za půjčení sálu, panu Jiřímu Čajanovi za to, jak se o všechny dobře staral v cíli na sále, restauraci pana Vretose (kterého zdravíme a přejeme hodně moc zdraví), kde nám paní Zdeńka Vretosová s dcerou připravily výborné klobásy a chlazené nápoje v cíli, Simonce Rolínkové za provedení účetnictví pochodu, kamarádce Veronice Janečkové za fotografie z cíle, Domečku (keramické dílně) za medaile na památku. Medaile jsou k dodělání - kdo se na pochod přihlásil později a nevyšla na něho v cíli, budou koncem července .

Nakonec ještě velký dík všem, kdo na celé trase zajišťovali občerstvení -hospodě Na Vsi paní Markéty Čábelové v Soběnově, obsluze na občerstvení Andrejce a Robertovi Kossiovým, Michaele Šímové za upečení koláčků a slaného pečiva pro nás všechny. Obci Horní Stropnice za pronájem sálu v Rychnově u Nových Hradů a obsluze Zdeňce Hruškové s rodinou za pořízení fotografií ze stanoviště. Ladislavu Hruškovi nejen za to, že pokaždé chodí nejdelší trasu, ale také mi vždy hodně pomůže, restauraci Na Tahu paní Lucii Dudové za přípravu polévek, které všem moc chutnaly.

Jinak se na vás budeme těšít za rok opět poslední dubnový víkend (23. - 25. 4. 2021.) Trasy budou 51 km a 111 km (chci zachovat letošní zrušenou 112 km dlouhou trasu) vedoucí zadní částí Novohradských hor a cca 20 km povede okolím rakouského Nebelsteinu a Mandelsteinu, prostě bude zase jiná super trasa. Tak za rok na startu ahoj!

www.pochodsviny.cz