608 436 941

Trhovosvinenská padesátka 112 km

Autor: Za organizátory se na vás těší  Jirka Steinbauer a Luboš Marek | Zveřejněno: 20. ledna 2020 | 120x

6. ročník dálkového pochodu

Již nyní pro vás připravujeme další, již 6. ročník dálkového pochodu Trhovosvinenské padesátky. Akce proběhne poslední dubnový víkend 24. - 26. 4. 2020, start i cíl na stadionu TJ Spartak Trhové Sviny. 

Chtěli bychom vás pozvat na procházku okolím Trhovosvinenska a Novohradska. Letos pochod musí být ve znamení dvojek, je přeci rok 2020, tak budou délky tras 112 km, ale také 52 km (to bude pohodový celodenní výlet pro ty, kteří půjdou volnou chůzí o rychlosti 4 km/hod - jinak je na každém, jaké tempo zvolí, jestli půjde či poběží). První občerstvení a zastavení bude na 17,5 km v Soběnově a druhé na 37,5 v Rychnově u Nových Hradů a poslední na 52. km v cíli na stadionu.

Máme pro vás opět jinou trasu, některá místa jistě budou zase pro některé z vás zajímavá a snad i neznámá. 

Letos u trasy 52 km navštívíme Keblany, Soběnov, Benešov nad Černou, Zaječí vrch 780 m, Cikánský Vrch 806 m, Rychnov u Nových Hradů, Žumberk, Trhové Sviny. To znamená sice trochu větší převýšení, ale kopečky zároveň poskytnou i krásné výhledy - tedy pokud vyjde počasí. Vy, kteří s námi chodíte pravidelně, tak dobře víte, co dokáže aprílové počasí. Jak bude, to se prostě pozná vždy až v den konání akce. 

Dlouhá trasa 112 km bude dále pokračovat do Novohradských hor a přes vrcholky (Kuní hora 925 m, Kraví hora 953 m, Hojná Voda, Vysoká 1034 m, Točník 903 m), dále půjdem cca 20 km po Rakousku, kde navštívíme Nebelstein 1017 m, Harbach, Mandelstejn 874 m, a přes Pyhrabruck dojdeme na Nové Hrady, do Terčina údolí a zpět do Novohradských hor po české straně na Dobrou Vodu u Horní Stropnice, Konratice, Rychnov u Nových Hradů - tam po napojení na kratší trasu 52 km už budeme směřovat do cíle. 

V tomto roce jsme se dostali s delší tratí 112 km do seznamu akcí CSUT Česko-Slovenského poháru v Ultra Trailu 100. Tím pádem by měla být na trase 112 km větší účast, protože na tyto akce jezdí lidé z celé republiky i ciziny, zejména Slováci a Madaři. Proto se budeme snažit naplánovat krásnou trasu, ať jim ukážeme nejen Trhové Sviny, Trhovosvinensko, ale také Novohradské hory a příhraničí Rakouska. Loni už nebyl dálkový pochoch Boubín, Libín, Kleť - z toho vyplývá, že jsme momentálně jediní na jihu Čech, kdo takový dálkový pochod pořádá, proto jsme byli zařazeni do poháru. Podmínkou je, že trasa musí být delší než 100 km a musí být v kopcovatém terénu, tak snad Novohradské hory budou dostačující.

Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.pochodsviny.cz, kde již jsou a stále budou veškeré aktuální informace. Zatím vše připravujeme a vyřizujeme, v březnu již bude jasno, co a jak bude… Důležité je, aby nás podmínky a různé předpisy všude po trase pustily, snad nezasáhne naše uzemí nějaká kalamita vichřice, těžký sníh, polomy. Bezpečí pochodujících je na prvním místě. . 

 Webové stránky: www.pochodsviny.cz