608 436 941

Jubilejní 10. ročník turnaje ve stolním tenisu se vydařil

Autor: Ing. Dušan Plachý, předseda oddílu při TJ Spartak Trhové Sviny z.s. | Zveřejněno: neděle 15. prosince 2019 | 150x

Oddíl stolního tenisu při TJ Spartak Trhové Sviny z.s. ve spolupráci s oddílem rekreačního sportu pod záštitou města Trhové Sviny v sobotu 23. listopadu 2019 uspořádal ve sportovní hale v Trhových Svinech jubilejní 10. ročník tradičního podzimního turnaje žákyň, žáků a mužů včetně žen ve stolním tenisu.

Turnaje žákyň a žáků se celkem zúčastnilo 12 dětí. Všechny žákovské turnaje se hrály ve skupinách, kdy hrál každý hráč s každým. Vítězkou v turnaji žákyň se zaslouženě stala Eliška Fojtlová, která vyhrála všechny zápasy. V turnaji žáků se vítězem stal Jakub Leština, který také zvítězil ve všech odehraných zápasech. Věříme, že děti byly s turnajem a se získanými cenami spokojené.

Turnaj mužů byl opět obdobně jako v minulých ročnících rozdělen, a to odděleně pro neregistrované rekreační hráče a pro registrované závodní hráče hrající nejvýše regionální přebor RP I. Do turnaje neregistrovaných se celkem přihlásilo 15 mužů a 3 odvážné ženy, do turnaje registrovaných pak celkem 12 hráčů. V obou turnajích si hráči nejprve zahráli dle rozlosování ve skupinách po 6 hráčích o postup do hlavních soutěží sestávajících z osmi postupujících hráčů. Do hlavní soutěže v turnaji neregistrovaných postoupili vždy první dva umístění hráči z každé ze tří skupin. Zbývající dva postupující hráči vzešli ze vzájemných soubojů hráčů umístěných na třetích místech ve skupinách. Do hlavní soutěže v turnaji registrovaných postoupili první čtyři umístění hráči z každé ze dvou skupin. Ostatní hráči vyřazení z bojů v hlavních soutěžích si poté zahráli o ceny útěchy. Hlavní soutěže i soutěže útěchy se následně hrály vyřazovacím systémem, tzv. „pavoukem“. Ženy si v závěru turnaje ještě zahrály mezi sebou o vítězství mezi ženami. Vítězkou mezi ženami se stala Simona Jandová. Vítězem turnaje neregistrovaných rekreačních hráčů se stal Milan Peter a turnaje registrovaných závodních hráčů pak zaslouženě Jan Čepelka, který celým turnajem prošel bez jediné prohry.

Konečné výsledky turnaje:

Pořadí

Žákyně

Žáci

1. místo

Eliška Fojtlová

Jakub Leština

2. místo

Veronika Plachá

Jakub Staník

3. místo

Kristýna Vyšinková

Jakub Fojtl

Pořadí

Ženy (neregistrované)

Muži (neregistrovaní)

Muži (registrovaní)

1. místo

Simona Jandová

Milan Peter

Jan Čepelka (TJ Spartak Trhové Sviny)

2. místo

Aneta Ježková

Kamil Maroušek

Luboš Marek st. (TJ Spartak Trhové Sviny)

3. místo

Martina Čížková

Jan Leština

Miroslav Čtvrtník (KST Štěpánovice)

Všem vítězům tímto ještě jednou blahopřejeme.

Velké díky patří především sponzorům turnaje, bez kterých by se turnaj nepodařilo zrealizovat, a to městu Trhové Sviny, panu Markovi Pokornému (Restaurace a penzion Centrum Trhové Sviny), panu Miloši Pavlovi (AUTO PAVEL s.r.o.), panu Františkovi Habrovi a společnosti COOP THERM spol. s r.o., kteří věnovali některé z cen do turnaje.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za jejich účast a věříme, že byli s turnajem spokojeni stejně jako my, pořadatelé. Budeme moc rádi, když se zúčastní i příště.

Hlavním úspěchem je pro nás skutečnost, že náš malý oddíl je schopen uspořádat pěkný a povedený turnaj se vším všudy, co k tomu patří, a že se také řada hráčů proto k nám s radostí vrací.

V závěru bychom rádi podpořili případné zájemce stolního tenisu v tom, že budou-li mít chuť si s námi „pinknout“, velice rádi je mezi námi přivítáme na našich trénincích konaných ve sportovní hale (Tovární 910) v Trhových Svinech, kde pravidelně trénujeme od září do června každé pondělí v čase od 19:00 do 21:00 a každou neděli v čase od 10:30 do 12:30.

web: www.tjspartakts.cz/stolni-tenis facebook: www.facebook.com/stolnitenists

Za oddíl stolního tenisu