608 436 941

Gymnastický konec roku

Autor: N. Hálová | Zveřejněno: neděle 15. prosince 2019 | 20x

V náročných podmínkách bez školní tělocvičny se gymnasté a gymnastky připravili na velký počet různých soutěží. V říjnu proběhlo Mistrovství ČR dívek v kategorii C ve Vysokém Mýtě. Úspěchu zde dosáhla Šárka Tisoňová svým 19. místem z 69 závodnic. Celkem odjely do V. Mýta 3 dívky. Cvičilo se jim prý dobře, ale tělocvična se jim zdála příliš obyčejná na tak velký závod.

V listopadu se gymnastické děti zúčastnily dvou krajských přeborů. KP dívek byl jedinou soutěží družstev a probíhal ve Veselí nad Lužnicí. Za náš oddíl tam soutěžila 3 družstva po 4-6 závodnicích, jedna gymnastka hostovala v nejvyšší kategorii v družstvu Sezimova Ústí.

V KP hochů soutěžili za T. Sviny pouze 3 závodníci. Dva v nejnižší kategorii VS1 a jeden v kategorii VS2 starší. V kategorii VS2 starší bojovalo v kraji celkem 5 gymnastů, Jsou to povinné sestavy a mnoho hochů toto náročné cvičení nezvládne. Náš Jiří Novotný sice skončil na 5 místě, ale velice těsně splnil bodový limit pro postup na Mistrovství ČR. Toho se zúčastnil 2. prosince v Brně. Tam se z celé ČR sešlo všehovšudy 19 borců. Náš závodník Jirka skončil ve veliké konkurenci na 19. místě. Přesto jsme byli s jeho výkonem spokojeni.

Kromě těchto hlavních závodů jsme si dojeli do Tábora na pohárovou soutěž s Mikulášem. Zde největšího úspěchu v celorepublikové konkurenci dosáhla Martina Prachařová, která skončila na 3. místě z 30. závodnic v kategorii III. liga.

Účasti na všech těchto závodech předcházel pravidelný trénink 2-3x týdně po několik let. Pro děti z oddílu SG byla účast na závodech odměnou a hlavně cennou zkušeností.