608 436 941

Významná výročí trhosvinenského sportu

Autor: Jiří Krauskopf                                                                                               jirikrauskopf@seznam.cz | Zveřejněno: 28. prosince 2018 | 140x

Lední hokej v T. Svinech

Víte, že v našem městě působily i další sportovní organizace, jako např. Sokol či Orel? Obě tyto organizace obnovily po roce 1989 v České republice svou činnost, nikoli ale v T. Svinech. Najdou se pamětníci? Najdou se doklady jejich činnosti?

Víte, že se v našem městě provozovaly i sporty, které v něm už dnes nenajdete? Jako příklad lze uvést lední hokej. Mnozí si asi ještě vzpomenou na hřiště pod dnešním fotbalovým stadionem, kde se parta nadšenců snažila o vytvoření ledové plochy. Někteří si možná vzpomenou na hřiště, které v zimě vznikalo vedle učiliště, v místě, kde dnes stojí nový pavilon této školy. Ale už málokdo si vzpomene na hřiště, které v 50. letech existovalo za Kolínů mlýnem. Uveřejněné fotografie to dokazují.

Dnešní výzva není o poznávání hokejistů na nich. Ty paní Veselková, která fotografie zapůjčila, identifikovala. Spíše jde o časové určení snímků (asi do r. 1954) a také vyvolání vzpomínek na sporty, které už dnes v našem městě nenajdeme. Vedle ledního hokeje to byly šachy, kulturistika, šerm a prý i házená.

Možná, že někteří využili nedávných dnů volna k otevření zastrčených, a tak trochu i pozapomenutých krabic. Věřím, že se v nich dají nalézt různé poklady. A nemusí vždy jít jen o fotografie. Mohou to být členské průkazy, pokyny pro účastníky, plakáty atd. atd.

Možná si říkáte, že doma nemáte nic světoborného. Říkám, nebuďte příliš skromní a kontaktujte mě.