608 436 941

Obnovený 11. ročník turnaje ve stolním tenisu se povedl

Autor: Ing. Dušan Plachý, předseda oddílu při TJ Spartak Trhové Sviny z.s. | Zveřejněno: 13. prosince 2022 | 42x

Oddíl stolního tenisu při TJ Spartak Trhové Sviny z.s. ve spolupráci s oddílem rekreačního sportu pod záštitou města Trhové Sviny v sobotu 19. listopadu 2022 uspořádal ve sportovní hale v Trhových Svinech po dvou „covidových“ rocích obnovený 11. ročník tradičního podzimního turnaje žáků a mužů včetně žen ve stolním tenisu.

Turnaje žáků se celkem zúčastnilo 21 dětí. Protože se přihlásilo velké množství žáků hrajících i soutěže, byl turnaj žáků rozdělen na 2 kategorie, a to odděleně na registrované závodní hráče a na neregistrované rekreační hráče. Do turnaje registrovaných se zapojilo celkem 12 dětí, z toho 10 chlapců a 2 dívky, do turnaje neregistrovaných pak 9 dětí, z toho 8 chlapců a 1 dívka.

Oba žákovské turnaje se nejprve dle rozlosování hrály ve 2 skupinách po 4 až 6 hráčích, kdy hrál každý s každým. První 2 nejlepší ze skupin si následně zahráli o 1. až 4. místo, a to vyřazovacím systémem, tzv. „pavoukem“. Ostatní hráči ze skupin si stejným systémem zahráli o další umístění od 5. místa. Vítězem v turnaji registrovaných závodních žáků se stal David Petík z oddílu TJ Sokol České Budějovice. V turnaji neregistrovaných rekreačních žáků se vítězem stal zaslouženě Patrik Stejskal z Hrdějovic, který zvítězil ve všech odehraných zápasech. Věříme, že děti byly s turnajem i se získanými cenami spokojené.

Turnaj mužů byl obdobně jako v minulých ročnících rozdělen a to odděleně pro registrované závodní hráče hrající nejvýše regionální přebor (RP) I a pro neregistrované rekreační hráče. Do turnaje registrovaných se celkem přihlásilo 25 mužů, do turnaje neregistrovaných 17 mužů a 3 odvážné ženy. Zapojili se i někteří žáci.

V obou turnajích mužů se nejprve dle rozlosování hrálo ve skupinách po pěti hráčích o postup do hlavních soutěží sestávajících z 8 mi postupujících v případě registrovaných hráčů a z 16 postupujících v případě neregistrovaných. Do hlavní soutěže v turnaji registrovaných postoupili první 2 umístění z každé z pěti skupin, v turnaji neregistrovaných postoupili první 4 umístění z každé ze 4 skupin. Ostatní hráči vyřazení z bojů v hlavních soutěžích si poté zahráli o ceny útěchy. Hlavní soutěže i soutěže útěchy se následně hrály vyřazovacím systémem, tzv. „pavoukem“. Vítězem turnaje registrovaných závodních hráčů se stal Luboš Marek ml. z pořádajícího oddílu TJ Spartak Trhové Sviny. V turnaji neregistrovaných rekreačních hráčů se vítězem stal Vlastislav Matuška z Ločenic.

Konečné výsledky turnaje:

Žáci:

Pořadí

Registrovaní závodní hráči

Neregistrovaní rekreační hráči

1. místo

David Petík (TJ Sokol České Budějovice)

Patrik Stejskal (Hrdějovice)

2. místo

Filip Tomšů (TJ Sokol České Budějovice)

Vojtěch Fuka (Tábor)

3. místo

Adam Petík (TJ Sokol České Budějovice)

Nikola Borovková (České Budějovice)

Muži:

Pořadí

Registrovaní závodní hráči

Neregistrovaní rekreační hráči

1. místo

Luboš Marek ml. (TJ Spartak Trhové Sviny)

Vlastislav Matuška (Ločenice)

2. místo

Jan Adam (TJ Pankrác – Praha 4)

Josef Hohenberger (Trhové Sviny)

3. místo

Vojtěch Bravenec (TJ Calofrig Borovany)

Jaroslav Fojtl (Ločenice)

Všem vítězům tímto ještě jednou blahopřejeme.

Velké díky patří především sponzorům turnaje, bez kterých by se turnaj nepodařilo zrealizovat, a to městu Trhové Sviny, panu Markovi Pokornému (Restaurace a penzion Centrum Trhové Sviny), panu Milošovi Pavlovi (AUTO PAVEL s.r.o.), panu Pavlovi Lejskovi (Truhlářství Pavel Lejsek), společnosti GPN GmbH – organizační složka Česká republika, společnosti Engel strojírenská spol. s r.o. a společnosti COOP THERM spol. s r.o., kteří věnovali některé z cen do turnaje, popřípadě turnaj podpořili finanční částkou.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za jejich účast a věříme, že byli s turnajem spokojeni stejně jako my, pořadatelé. Budeme moc rádi, když se zúčastní i příště.

Hlavním úspěchem je pro nás skutečnost, že náš malý oddíl je schopen uspořádat pěkný a povedený turnaj se vším všudy, co k tomu patří, a že se také řada hráčů proto k nám s radostí vrací.

V závěru bychom rádi podpořili případné zájemce stolního tenisu v tom, že budou-li mít chuť si s námi „pinknout“, velice rádi je mezi námi přivítáme na našich trénincích konaných ve sportovní hale (Tovární 910) v Trhových Svinech, kde pravidelně trénujeme každé pondělí v čase od 19:00 do 21:00 a každou neděli v čase od 10:30 do 12:30.

web: www.tjspartakts.cz/stolni-tenis facebook: www.facebook.com/stolnitenists

Za oddíl stolního tenisu